Kdo by hrál Barbie, kdyby roli nezískala Margot Robbie?

Adam Valový
22. července 2023
3 minuty čtení

Studio Warner Bros. nedávno vydalo dlouho očekávaný film Barbie, který zaznamenal obrovský úspěch u diváků po celém světě. Avšak, než se dostalo k této verzi s Margot Robbie v titulní roli, byly plány s ikonickou panenkou poněkud odlišné.

Původně měla práva na franšízu Barbie v rukou studio Sony, které mělo pro tento projekt tak trochu jinou vizi. Scénář, který napsala Hilary Winston, byl zamýšlen jako komedie s Amy Schumer v hlavní roli. Příběh sledoval osud Barbie, která byla vyhoštěna z Barbielandu kvůli „nedostatečné dokonalosti“. Během svého putování Barbie zjistila, že hledání dokonalosti nemá smysl a rozhodla se svůj svět od diktatury dokonalosti osvobodit. Bohužel, Schumerová v roce 2017 opustila projekt kvůli neshodám ohledně směřování scénáře.

Nicméně Amy Schumer nezahořkla a i nadále podporovala nové zpracování Barbie, které již nebylo v rukou studia Sony. Projekt převzalo studio Warner Bros. a scénář byl přepracován Olivií Milch, známou pro svůj skvělý scénář ke snímku Debbie a její parťačky. Pro hlavní roli Barbie byla zamýšlena herečka Anne Hathaway. Studio Sony bohužel nestihlo prodloužit autorská práva a tak se práva na franšízu vrátila společnosti Mattel.

Zde začala nová etapa v příběhu Barbie, kdy se její osud dostal pod vedení studia Warner Bros a scenáristů Gretu Gerwig a Noaha Baumbacha. Společně napsali nový scénář, který zaujal hvězdy Margot Robbie a Ryana Goslinga – jak jinak než pro hlavní role. Díky pověsti, kterou si Gerwig vydobyla režií filmů jako Malé ženy a Lady Bird, se podařilo získat skvělé herce a zajistit filmu solidní základnu.

A tak se z původního scénáře s komediální nádechem vyklubal hlubší a inspirovaný příběh o osobním růstu a přijetí sebe sama. Snímek přinesl svěží a moderním pohled na ikonickou postavu, která si našla cestu k srdcím diváků po celém světě.

Pokud jste ještě Barbie ve filmu neviděli, vychutnejte si trailer:

Foto: Warner Bros

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  22. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky