Filmy

Kdo by hrál Barbie, kdyby roli nezískala Margot Robbie?

Studio Warner Bros. nedávno vydalo dlouho očekávaný film Barbie, který zaznamenal obrovský úspěch u diváků po celém světě. Avšak, než se dostalo k této verzi s Margot Robbie v titulní roli, byly plány s ikonickou panenkou poněkud odlišné.

Původně měla práva na franšízu Barbie v rukou studio Sony, které mělo pro tento projekt tak trochu jinou vizi. Scénář, který napsala Hilary Winston, byl zamýšlen jako komedie s Amy Schumer v hlavní roli. Příběh sledoval osud Barbie, která byla vyhoštěna z Barbielandu kvůli „nedostatečné dokonalosti“. Během svého putování Barbie zjistila, že hledání dokonalosti nemá smysl a rozhodla se svůj svět od diktatury dokonalosti osvobodit. Bohužel, Schumerová v roce 2017 opustila projekt kvůli neshodám ohledně směřování scénáře.

Nicméně Amy Schumer nezahořkla a i nadále podporovala nové zpracování Barbie, které již nebylo v rukou studia Sony. Projekt převzalo studio Warner Bros. a scénář byl přepracován Olivií Milch, známou pro svůj skvělý scénář ke snímku Debbie a její parťačky. Pro hlavní roli Barbie byla zamýšlena herečka Anne Hathaway. Studio Sony bohužel nestihlo prodloužit autorská práva a tak se práva na franšízu vrátila společnosti Mattel.

Zde začala nová etapa v příběhu Barbie, kdy se její osud dostal pod vedení studia Warner Bros a scenáristů Gretu Gerwig a Noaha Baumbacha. Společně napsali nový scénář, který zaujal hvězdy Margot Robbie a Ryana Goslinga – jak jinak než pro hlavní role. Díky pověsti, kterou si Gerwig vydobyla režií filmů jako Malé ženy a Lady Bird, se podařilo získat skvělé herce a zajistit filmu solidní základnu.

A tak se z původního scénáře s komediální nádechem vyklubal hlubší a inspirovaný příběh o osobním růstu a přijetí sebe sama. Snímek přinesl svěží a moderním pohled na ikonickou postavu, která si našla cestu k srdcím diváků po celém světě.

Pokud jste ještě Barbie ve filmu neviděli, vychutnejte si trailer:

Foto: Warner Bros

Další články

Godzilla x Kong: Nové imperium – trailer je konečně tady!

Já, legenda 2: Nová kapitola postapokalyptického dobrodružství s Will Smithem a Michaelem B. Jordanem

T.I.M.: Sci-fi o tom, když je robot stane posedlým svou tvůrkyní

Furiosa: Sága Šíleného Maxe – Návrat do fenomenálního apokalyptického světa

Upír v rodině: Netflix rozjasní Štědrý den brazilskou komedií

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *