Zajímavosti

Kdo je momentálně nejbohatší člověk na světě a jak vypadá žebříček TOP 10?

Žebříček nejzámožnějších lidí se průběžně mění – ale některá jména jsou na něm dlouhodobě. Jak vypadá seznam nyní? V srpnu 2023 je mezi nejbohatšími lidmi planety 9 Američanů a jeden francouzský magnát v oblasti luxusního zboží.

Prvenstvím se momentálně chlubí excentrický vizionář Elon Musk. Je nejbohatším člověkem na světě a tuto pozici zastával i po většinu roku 2022. Následuje vystudovaný inženýr Bernard Arnault – předseda představenstva LVMH (patří do něj např. značky jako Louis Vuitton, šampaňské Moët & Chandon a koňak Hennessy). Ten z pozice nejbohatšího člověka klesl na druhé místo na začátku června 2023. Titulem se honosil prvních pět měsíců roku 2023.

Seznam 10 nejbohatších lidí na světě (podle Forbesu k 1. srpnu 2023) vypadá následovně:

  1. Elon Musk
  2. Bernard Arnault
  3. Jeff Bezos
  4. Larry Ellison
  5. Bill Gates
  6. Warren Buffett
  7. Mark Zuckerberg
  8. Larry Page
  9. Sergey Brin
  10. Steve Ballmer

Kdo je Elon Musk?

Původem z Jihoafrické republiky, se Musk před svými osmnáctými narozeninami přestěhoval do Kanady. Pracoval v různých zaměstnáních, následně se zapsal na Queen’s University v Ontariu a později přestoupil na University of Pennsylvania, kde získal titul z ekonomie.

V roce 2000 spojil online banku X.com, kterou spoluzaložil, s podobnou společností založenou Peterem Thielem, čímž vznikla značka PayPal. Gigant eBay ji od nich odkoupil v roce 2002 za 1,4 miliardy dolarů. Roku 2002 Musk založil společnost SpaceX v El Segundu poblíž Los Angeles. V roce 2004 se připojil k Tesla Motors jako investor a předseda představenstva, což bylo jen rok po jejím založení. Později obdržel titul spoluzakladatele. V roce 2008 se stal CEO Tesly a v roce 2010 uvedl společnost na burzu. Tržní kapitalizace Tesly náramně vzrostla v letech 2020 a 2021. V září 2021 se Musk stal nejbohatším člověkem na světě a v listopadu téhož roku dosáhl jeho majetek úctyhodných 320 bilionů dolarů.

Musk se stal nejbohatším člověkem na světě 8. června 2023 a tuto pozici si stále udržuje. Ceny akcií Tesly se od začátku roku více než zdvojnásobily, což mělo výrazný dopad na jeho jmění. Většinu roku 2022 byl také nejbohatším člověkem na světě, avšak v prosinci došlo k poklesu hodnoty akcií Tesly, což mělo za následek snížení hodnoty jeho majetku.

Elon Musk je bezpochyby jedním z nejvíce inspirujících a současně kontroverzních podnikatelů moderní doby. Jeho neustálý hlad po inovacích a pokroku vedl k vytvoření technologického impéria, které má výrazný dopad na mnoho oblastí lidského života, od dopravy po vesmírný průzkum. Muskova cesta z Jihoafrické republiky do špičky světového podnikání je nepochybně příběhem, který bude inspirovat mnoho generací podnikatelů a vizionářů.

Další články

Tajemství v břiše: Sanju Bhagat a jeho bizarní případ parazitického dvojčete

Ind Amar Bharati zdvihl před 50 lety pravou ruku. Dodnes jí má zvdiženou!

Potápění s krokodýli: Za unikátním zážitkem do Klece smrti musíte do Austrálie

Bez tohoto komiksového stripu by Simpsonovi nikdy nevznikli

Jak vypadá nejdelší mullet na světě? Na hlavě ho má žena!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *