Kosmetické omyly – na co si dát pozor?

Adam Valový
22. prosince 2014
2 minuty čtení


Problémem bývá odhadnout intenzitu líčení. Běžné denní líčení, třeba do práce, by mělo být střídmé. Určitě se nehodí třpytky a výrazný make-up. Opatrně také s barevným odstínem, aby jste neměla tmavě hnědý obličej a bílý krk. Plně postačí pokud podtrhnete svou přirozenou krá­su. Až půjdete někam na večírek, pak si klidně můžete svá líčidla do syta užít.
Další věc, kterou je třeba správně odhadnout, je množství parfému. Je hezké potkat příjemně vonícího člověka, ale cítit jeho voňavku ještě hodinu po té, co opustil místnost, už tak příjemné není. Kvalitního parfému stačí skutečně malé množství. Ráno se jím lehce navoníte a po zbytek dne máte vystaráno.
Zvýraznění řas sice bývá u většiny žen na denním pořádku, nicméně dva, tři tahy bohatě po­stačí. I řasenka může totiž způsobit nemilé překvapení v podobě slepených řas a žmolků barvy na nich. Stále je mnoho dam, které neví kdy přestat a krom toho, že se takhle řasy ničí, tak to nevypadá moc hezky.
Různě barevné nehty jsou stále v kurzu. Pokud patříme mezi jejich nositelky, musíme počí­tat s tím, že nám péče o ně zabere trochu času. Jakmile se začne lak trochu odlupovat, je třeba jej odstranit a nanést nový. Nevypadá dobře, když jsou na nehtech flíčky od laku, tím spíše pokud si ještě nehty stříháme zuby místo nůžkami. Jestliže na časté přelakovávání nemáme čas, je pro nás vhodnou alternativou lak bezbarvý.
Další chybičku, které se občas ženy dopustí, nacházíme při úpravě obočí. Vytrhat všechny chloupky a namalovat si místo toho černý oblouček, není dobrý nápad. Lépe je odstranit jen ty, které výrazně vybočují z řady a případně malinko domalovat hnědým stínem.
Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky