Lepší než losí hlava: Je libo repliku dinosaura z Jurského parku?

Adam Valový
7. června 2018
2 minuty čtení

Znáte dilophosaura? Fanouškům Jurského parku nemusíme připomínat, že jde o ještěra žijícího přibližně před 200 milióny let. Byl masožravým měřil kolem 7 metrů a vážil až 400 kilogramů. Je poměrně dobře rozpoznatelný díky dvěma typickým půlkruhovým hřebenům na lebce. Autoři Jurského parku ještěra (tedy kromě toho, že ho podstatně zmenšili) vybavili také efektním rozpínavým lícem. Ve skutečnosti tento prvek však neměl a neplival ani pálivou hmotu, kterou ve filmu používal na oslepení kořisti.

A právě repliku dilophosaura v životní velikosti si můžete pořídit domů. Respektive jeho hlavu, a to včetně „filmového“ límce (případně bez něj – jak budete chtít). Pověsíte si ji na zeď jako trofej a budete se jí moct každý den kochat. Je neuvěřitelně realistická a budí hrůzu. Pokud máte zbytečných šestnáct tisíc korun, objednejte si jí na etsy.com. Do vyhledávání zadejte „Life size Dilophosaurus (spitter) dinosaur head prop replica“.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky