Minisérie BECKHAM na Netflixu oživuje staré skandály a u diváků boduje

Adam Valový
9. října 2023
4 minuty čtení

David Beckham je jméno, které zná snad každý fanoušek fotbalu, jakožto i milovníci světa celebrit. Jeho kariéra na hřišti byla nepřehlédnutelná, a i po skončení aktivního fotbalového života neupadl v zapomnění. Naopak proslul v oblasti zábavy a módy. A teď, díky Netflixu, máme možnost nahlédnout do jeho života a kariéry prostřednictvím dokumentární minisérie BECKHAM.

Zbrusu nová minisérie BECKHAM, kterou Netflix uvedl teprve nedávno, přináší pohled do začátků a průběhu kariéry Davida Beckhama. Od jeho mládí a fotbalových začátků až po jeho neskutečné úspěchy na hřišti i mimo něj. Samozřejmě se propírá také jeho vztah s Victorií, bývalou členkou slavné dívčí skupiny Spice Girls, a jejich následné manželství, které se stalo jedním z nejikoničtějších v showbyznysu.

Co je však vskutku překvapivé, je neuvěřitelná odezva ze strany kritiků a diváků. Minisérie BECKHAM získala na Rotten Tomatoes dokonce 100 % hodnocení od kritiků a výborných 95 % od diváků. I české a slovenské publikum na ČSFD neskrývalo nadšení a udělilo dokumentární minisérii hodnocení 93 %.

Jedna z recenzí na ČSFD prozradila: „Beckham je fotbalová legenda, ať se to někomu líbí či ne. Dal jsem to na jeden zátah a to dokument není zrovna nejkratší. Netflix tohle umí, to se musí nechat.  Líbilo víc než například nedávný Arnold, také z produkce Netflixu. Zřejmě to bude tím, že jsem U Beckhama viděl i kus lidskosti a cítil z něj upřímnost a určitou skromnost bez potřeby se ukazovat jako macho, i přes jeho zálibu v krásných věcech pořád působí jako člověk nohama na zemi a především jako citlivá bytost, která si nese své šrámy stále s sebou. Sympatická mi byla také jeho obsese v uklízení a dokonce i jeho krásná Viky, což mě celkem překvapilo, to bych nečekal. Celkově příjemný, neklouže to po povrchu a zároveň to nejde ani až na dřeň. Není to self-promotion a to se mi líbí.“

Tato minisérie nejenže oslavuje Beckhama jako sportovní ikonu, ale také bez obalu ukazuje temnější chvilky jeho kariéry. Jedním z nejvýraznějších okamžiků bylo finále mistrovství světa v roce 1998, kdy Beckham dostal červenou kartu a byl vyloučen. To vedlo k masivnímu kritiky a nenávisti ze strany médií a fanoušků. Dokument BECKHAM ukazuje, jak tato nenávist ovlivnila samotného Beckhama a jaké emoce tato doba v něm vyvolala.

Navzdory všem nástrahám a tlaku médií Beckham vydržel a znovu se dostal na výsluní. Nicméně jeho přesun do Madridu v létě 2003 přinesl skandál, který téměř poškodil jeho pověst a ohrozil jeho manželství s Victorií.

Celý příběh Davida Beckhama je fascinující a inspirující cestou od skromných začátků k jednomu z největších jmen v historii fotbalu a zábavního průmyslu. Minisérie BECKHAM líčí jeho život plný úspěchů i selhání, a ukazuje, jak se dokázal vymanit z temných stínů mediálního tlaku. Je to příběh o odhodlání, síle a vůli uspět, který si rozhodně zaslouží pozornost.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  9. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky