Bydlení a styl

Mobilheimy představují zajímavou alternativu ke klasickému bydlení

Ceny nemovitostí v tuzemsku neustále rostou. Není proto divu, že mnozí z vás hledají nějaké levnější řešení, než jakým je pořízení rodinného domu, jehož cena se v atraktivnějších lokalitách pohybuje v řádech minimálně jednotek milionů korun. Stále větší popularitě se těší takzvané mobilheimy.

Dají se využít k celoročnímu bydlení

Nejlevnější mobilní domy a mobilheimy české výroby se dnes v základních verzích dají pořídit bez problémů pod 500 tisíc korun. A to je výrazně méně, než pokud investujete do klasické stavby, jež je určena pro celoroční bydlení. V útulně zařízeném mobilním domku lze bydlet prakticky bez jakéhokoliv omezení, a to i v zimních měsících. Stačí jen, aby byl dobře zateplený.

Velkou předností mobilních domů je fakt, že v nich můžete bydlet prakticky ihned poté, co si je pořídíte. Není zapotřebí žádných stavebních povolení. V podstatě vám stačí pouze pozemek, na který mobilheim umístíte. V případě, že vás za nějakou dobu toto místo omrzí, dá se mobilní dům poměrně jednoduše přemístit jinam, není to nijak složité a finančně náročné.

Jak ukazuje ceník mobilních domů, dají se samozřejmě pořídit i luxusní varianty, jejichž cena se pohybuje i nad hodnotou 1 milionu korun. V takovém případě už uvnitř objektu ani nepoznáte, že se nejedná o klasický typ bydlení, ale o stavbu, která není základy pevně spojena se zemí.

Moderní bydlení, které má plné vybavení

Moderní mobilheimy mají vše, co je nutné ke kvalitnímu bydlení. Včetně zateplení, izolačních oken, luxusních podlah a mnoha dalších prvků, které byste běžně čekali jen u klasického bydlení. Navíc se nemusíte bát o životnost, ta je poměrně dlouhá, takže investice do mobilního domu se v tomto ohledu určitě vyplatí.

Jednou z nemnoha nevýhod tohoto typu bydlení je fakt, že na mobilní domy nelze získat hypoteční úvěr. Vzhledem k příznivým cenám by to však pro zájemce neměl být zas až tak nepřekonatelný problém.

Další články

Minimalismus v praxi: Jak vytvořit jednoduchý a elegantní interiér

Byty Vackov se rozrůstají, máte šanci najít si domov

Kam umístit infrapanely

Jak dodat svému domovu čistý a jasný vzhled na léto

Projekt Czech Fund – Rezidence Spojovací

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *