Bydlení a styl

Mobilheimy představují zajímavou alternativu ke klasickému bydlení

Ceny nemovitostí v tuzemsku neustále rostou. Není proto divu, že mnozí z vás hledají nějaké levnější řešení, než jakým je pořízení rodinného domu, jehož cena se v atraktivnějších lokalitách pohybuje v řádech minimálně jednotek milionů korun. Stále větší popularitě se těší takzvané mobilheimy.

Dají se využít k celoročnímu bydlení

Nejlevnější mobilní domy a mobilheimy české výroby se dnes v základních verzích dají pořídit bez problémů pod 500 tisíc korun. A to je výrazně méně, než pokud investujete do klasické stavby, jež je určena pro celoroční bydlení. V útulně zařízeném mobilním domku lze bydlet prakticky bez jakéhokoliv omezení, a to i v zimních měsících. Stačí jen, aby byl dobře zateplený.

Velkou předností mobilních domů je fakt, že v nich můžete bydlet prakticky ihned poté, co si je pořídíte. Není zapotřebí žádných stavebních povolení. V podstatě vám stačí pouze pozemek, na který mobilheim umístíte. V případě, že vás za nějakou dobu toto místo omrzí, dá se mobilní dům poměrně jednoduše přemístit jinam, není to nijak složité a finančně náročné.

Jak ukazuje ceník mobilních domů, dají se samozřejmě pořídit i luxusní varianty, jejichž cena se pohybuje i nad hodnotou 1 milionu korun. V takovém případě už uvnitř objektu ani nepoznáte, že se nejedná o klasický typ bydlení, ale o stavbu, která není základy pevně spojena se zemí.

Moderní bydlení, které má plné vybavení

Moderní mobilheimy mají vše, co je nutné ke kvalitnímu bydlení. Včetně zateplení, izolačních oken, luxusních podlah a mnoha dalších prvků, které byste běžně čekali jen u klasického bydlení. Navíc se nemusíte bát o životnost, ta je poměrně dlouhá, takže investice do mobilního domu se v tomto ohledu určitě vyplatí.

Jednou z nemnoha nevýhod tohoto typu bydlení je fakt, že na mobilní domy nelze získat hypoteční úvěr. Vzhledem k příznivým cenám by to však pro zájemce neměl být zas až tak nepřekonatelný problém.

Další články

Plot zběsile rychle

Každý nápoj vyžaduje jiný druh sklenice. Víte, kterou kdy použít?

Interiérové studio vám pomůže vytvořit snovou kuchyň na míru

Výhody bydlení ve vznikajícím rezidenčním projektu Vilapark Klamovka

Nemovitosti v dražbě jako příležitost levného bydlení

Další články

1 komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.