Design a umění

Musíte vidět: Z recyklovaného GorillaGlass ze smartphonů se vyrábí stylové skleničky

Podobný okamžik si alespoň jednou za život prožije každý majitel chytrého telefonu – mobil vypadne z ruky v ten nejnevhodnější okamžik, a samozřejmě na tu nejtvrdší plochu. Ne na trávník, ale na dlažbu či beton. A pak už je jen slyšet tříštění skla… Telefon naštěstí stále funguje, tvrzené sklo GorillaGlass ho ochránilo. Nabízí se však otázka, co si s „nakřápnutým“ sklem počít. První možností je smířit se s tím, že telefon nebude dokonalý, neboť nic na světě není perfektní. Anebo smartphone poslat do servisu a nechat si sklo vyměnit za nové. Co se však bude dít s tím starým? Až doposud nemělo žádné využití, ale společnosti Pentatonic na něco přišla.

Pentatonic přetváří rozbití sklo z mobilních telefonů na nádherné minimalisticky pojaté skleničky. Společnost úzce spolupracuje s partnerskými firmami, které pečlivě třídí odpad a oddělují od něj tvrzené sklo. Na výrobních místech Pentatonicu se sklo taví a nově formuje na skleničky, které jsou šetrné vůči potravinám a žádný problém jim nedělá ani myčka.

Skleničky z GorillaGlass jsou mimořádně odolné proti poškrábání a měl by si je pořídit každý fanda do smartphonů. Po designové stránce jim nelze nic vytknout!

 

Další články

Kalendář uměleckým dílem

365 naprosto úchvatných obrazů pro mravence

Zboží v naprosto senzačních obalech aneb když design prodáva

Japonský umělec vytváří úžasné sošky z prázdných plechovek. Musíte vidět!

Chlápek udělal z obyčejné krabice s voskovkami něco úžasného

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *