Musíte vidět: Z recyklovaného GorillaGlass ze smartphonů se vyrábí stylové skleničky

Lenka Němcová
18. dubna 2018
2 minuty čtení

Podobný okamžik si alespoň jednou za život prožije každý majitel chytrého telefonu – mobil vypadne z ruky v ten nejnevhodnější okamžik, a samozřejmě na tu nejtvrdší plochu. Ne na trávník, ale na dlažbu či beton. A pak už je jen slyšet tříštění skla… Telefon naštěstí stále funguje, tvrzené sklo GorillaGlass ho ochránilo. Nabízí se však otázka, co si s „nakřápnutým“ sklem počít. První možností je smířit se s tím, že telefon nebude dokonalý, neboť nic na světě není perfektní. Anebo smartphone poslat do servisu a nechat si sklo vyměnit za nové. Co se však bude dít s tím starým? Až doposud nemělo žádné využití, ale společnosti Pentatonic na něco přišla.

Pentatonic přetváří rozbití sklo z mobilních telefonů na nádherné minimalisticky pojaté skleničky. Společnost úzce spolupracuje s partnerskými firmami, které pečlivě třídí odpad a oddělují od něj tvrzené sklo. Na výrobních místech Pentatonicu se sklo taví a nově formuje na skleničky, které jsou šetrné vůči potravinám a žádný problém jim nedělá ani myčka.

Skleničky z GorillaGlass jsou mimořádně odolné proti poškrábání a měl by si je pořídit každý fanda do smartphonů. Po designové stránce jim nelze nic vytknout!

[hana-code-insert name=’article‘ /]

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky