Mýty o klimatizaci a zdraví: Opravdu způsobují alergie a nemoci?

Lenka Němcová
1. března 2020
2 minuty čtení

Chtěli jste si ji pořídit, ale někde jste se dočetli, že vydává nepříjemné zvuky, zvyšuje riziko alergie a má celkově negativní dopad na zdraví. Anebo ne? Zaměřili jsme se na nejčastější mýty, které panují ohledně klimatizace a uvedli je pro vás na pravou míru.

Jak klimatizace ovlivňuje zdraví?

Kvalitní klimatizace s integrovaným špičkovým filtračním systémem má na naše zdraví jednoznačně pozitivní vliv. Zachytává alergeny, prach, bakterie a další látky, které jinak běžně dýcháme. Navíc lze díky ní dosáhnout tzv. tepelné pohody, která eliminuje pocit únavy. Dobrou volbou jsou klimatizace Samsung. Nepatří k nejlevnějším, ale z hlediska technologií patří k nejlepším na trhu.

Můžeme kvůli klimatizace onemocnět?

Příčinou nachlazení skutečně může být nesprávné nastavení zařízení, respektive velký rozdíl mezi teplotou v klimatizované místnosti a okolím. Neměl by být větší než 5 stupňů. V případě správného používání klimatizace žádné zdravotní problémy nepůsobí.

Jak je to s alergiemi a astma?

Klimatizace je v domácnosti, kterou obývá osoba s alergiemi či astmatem, velmi přínosná. Samozřejmě je stále řeč o modelu s kvalitní filtrací, a navíc samočisticí funkcí. Slouží jako prevence tvorby plísní a stará se o dokonalé čištění vzduchu.

Nebude vás klimatizace rušit?

Obavy z nadměrného hluku jsou u moderních klimatizací naprosto zbytečné. Výrobci jsou si slabiny, pro kterou klimu v minulosti odmítalo spousta lidí, vědomi a usilovně zařízení vylepšují, aby nevydávala obtěžující zvuky či vibrace.

Není klimatizovaný vzduch příliš suchý?

Dýchat suchý vzduch není nic příjemného. A protože klimatizace při chlazení odvádí vlhkost, nabízí se otázka, zda není klimatizovaný vzduch příliš suchý. Odpověď je opět ku prospěchu klimy – vzhledem k tom, že ji používáme v létě, kdy je vlhkost vzduchu vyšší, není problém ji udržet v optimálním rozmezí 50-60%. Jen nesmíte zapomenout na pravidelnou výměnu vzduchu větráním.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky