Bydlení a styl

Mýty o klimatizaci a zdraví: Opravdu způsobují alergie a nemoci?

Chtěli jste si ji pořídit, ale někde jste se dočetli, že vydává nepříjemné zvuky, zvyšuje riziko alergie a má celkově negativní dopad na zdraví. Anebo ne? Zaměřili jsme se na nejčastější mýty, které panují ohledně klimatizace a uvedli je pro vás na pravou míru.

Jak klimatizace ovlivňuje zdraví?

Kvalitní klimatizace s integrovaným špičkovým filtračním systémem má na naše zdraví jednoznačně pozitivní vliv. Zachytává alergeny, prach, bakterie a další látky, které jinak běžně dýcháme. Navíc lze díky ní dosáhnout tzv. tepelné pohody, která eliminuje pocit únavy. Dobrou volbou jsou klimatizace Samsung. Nepatří k nejlevnějším, ale z hlediska technologií patří k nejlepším na trhu.

Můžeme kvůli klimatizace onemocnět?

Příčinou nachlazení skutečně může být nesprávné nastavení zařízení, respektive velký rozdíl mezi teplotou v klimatizované místnosti a okolím. Neměl by být větší než 5 stupňů. V případě správného používání klimatizace žádné zdravotní problémy nepůsobí.

Jak je to s alergiemi a astma?

Klimatizace je v domácnosti, kterou obývá osoba s alergiemi či astmatem, velmi přínosná. Samozřejmě je stále řeč o modelu s kvalitní filtrací, a navíc samočisticí funkcí. Slouží jako prevence tvorby plísní a stará se o dokonalé čištění vzduchu.

Nebude vás klimatizace rušit?

Obavy z nadměrného hluku jsou u moderních klimatizací naprosto zbytečné. Výrobci jsou si slabiny, pro kterou klimu v minulosti odmítalo spousta lidí, vědomi a usilovně zařízení vylepšují, aby nevydávala obtěžující zvuky či vibrace.

Není klimatizovaný vzduch příliš suchý?

Dýchat suchý vzduch není nic příjemného. A protože klimatizace při chlazení odvádí vlhkost, nabízí se otázka, zda není klimatizovaný vzduch příliš suchý. Odpověď je opět ku prospěchu klimy – vzhledem k tom, že ji používáme v létě, kdy je vlhkost vzduchu vyšší, není problém ji udržet v optimálním rozmezí 50-60%. Jen nesmíte zapomenout na pravidelnou výměnu vzduchu větráním.

Štítky

Další články

Přiveďte do svého interiéru sofistikovanost díky designovým závěsným svítidlům

Vánoční inspirace pro ty nejkrásnější svátky

Kvalitní truhlářství vám splní každé vaše přání

Kanalizace je jedním z nejdůležitějších vynálezů moderní civilizace. Co dělat, když se rozbije?

Plot zběsile rychle

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *