Na co nezapomenout při plánování maturitního večírku?

Adam Valový
24. ledna 2023
4 minuty čtení

Ještě před tím, než v rámci zakončení vašeho studia na střední škole vyrazíte k maturitě, čeká vás nejspíše oslava v podobě maturitního plesu a večírku. Abyste na tuto jedinečnou záležitost vzpomínali celý život, je dobré tento den dobře připravit a na nic nezapomenout.

Šerpy a stužky

V rámci maturitního plesu dochází k předávání stužek a šerp, které v budoucnu poslouží jako hmotná vzpomínka. Maturitní šerpy, potažmo pak maturitní stužky, lze v dnešní době objednávat v takřka nepřeberném množství barevných variant. Dokonce je lze zajistit ve specializovaných online obchodech, kdy stačí zvolit požadované barvy a rozměry, pak už jen přidáte logo a znaky, které na dané ozdobě chcete mít.

Focení

Už pár týdnů před samotným večírkem je vhodné si objednat focení, abyste měli další hmatatelné vzpomínky na tento významný den. Fotograf na maturitní ples by měl být dostatečně zkušený, nebojte se proto se spolužáky investovat do nějaké renomovanější osoby z této profese. Kvalitní fotograf dokáže vytvořit výrazné fotky a neopomene zaznamenat žádné podstatné okamžiky. Kromě aktuálního zachycování toho, co se děje přímo během večírku, se lze s fotografem domluvit třeba také na stylizovaných fotkách, které vytvoříte v jeho studiu, případně třeba někde v zajímavých exteriérech.

Hudba a moderátor

Maturitní ples a večírek se neobejdou bez dobrého programu. Určitě nechcete, abyste se vy a přítomní rodiče a další hosté nudili. Proto je na místě uvažovat nad objednáním kapely, která celý večer bude hrát naživo. A nezapomeňte ani na moderátora. Musí být výřečný, pohotový, sympatický a elegantní. Jistě někoho takového ve svém okolí znáte, kdo by tuto roli zvládl. Objednat si samozřejmě lze i profesionálního moderátora, který má s podobnými akcemi bohaté zkušenosti.

Jak se obléct?

Maturitní večírek si nepochybně žádá trochu slavnostnější oblečení. Chlapci si možná poprvé v životě vezmou oblek. Nic se nezkazí volbou klasiky v podobě černého obleku s bílou košilí a motýlkem, případně kravatou. U dívek záleží na domluvě, každopádně je lepší volit spíše decentnější večerní róbu. Pokud je součástí plesu i předtančení, myslete na to, že budete potřebovat dokonalé sladění jednotlivých párů a třídy jako celku. A nejspíše se po předtančení budete muset také převléknout.

Půlnoční překvapení

Aby zábava vrcholila, je dobré si se spolužáky připravit nějaké překvapení na závěr, tedy na půlnoc, kdy obvykle tradiční maturitní večírky končívají. Nemělo by se vyloženě jednat o něco šokujícího, cílem je pobavit všechny přítomné hosty, zejména pak vaše učitele a kantory, kteří s vámi prošli celým náročným obdobím studia. Mějte na paměti, že maturitní ples není jen o vás, ale právě i o učitelích, kterým touto formou chcete poděkovat za jejich trpělivost a ochotu vám předat zkušenosti a vědomosti do budoucího života v dospělosti.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  17. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky