Na Netflix míří Griselda: Drama o narkobaronce, která byla drsnější než Escobar

Adam Valový
23. září 2023
3 minuty čtení

Po neuvěřitelně úspěšném seriálu Narcos přináší Netflix další návykovou kriminální mini-sérii, ovšem tentokrát s ženskou hlavní postavou. Griselda se bude točit kolem Griseldy Blanco, hrdé kolumbijské „podnikatelky“, kterou si přezdívali Kmotra nebo Černá vdova.

Griselda Blanco, jež v minidramatu ztvární Sofia Vergara, byla ženou dvou tváří. Na jedné straně oddaná matka, na straně druhé mazaná narkobaronka, která položila základy jednoho z nejúspěšnějších drogových kartelů v historii. Její recept na úspěch byl zřejmý – směs charisma, dravosti a inteligence jí umožnila excelovat jak v drogovém byznysu, tak v rodinném životě. Griselda Blanco se stala šéfkou kokainového podsvětí a dokázala obstát ve světě, kde dominovali muži .

Ztvárnit takto ikonickou postavu je nesmírně náročný úkol, ale Sofía Vergara, známá například ze seriálu Taková moderní rodinka, se této výzvy chopila statečně. Stala se spolutvůrkyní a výkonnou producentkou seriálu společně s Ericem Newmanem. Režie se ujal Andrés Baiz, který má zkušenosti s režií seriálů Narcos a Narcos: Mexiko, a scénář napsaly Ingrid Escajeda a Cassie Pappas.

Andrés Baiz, režisér s hlubokým porozuměním kriminálním dramatům, uvedl: „Když se setkáváme s Griseldou, vidíme ženu, která se pokouší prosadit ve světě, který ovládají muži. Sledujeme, jak využívá svou neúnavnou odvahu k teroru. Ale tyto obrazy neodrážejí celou její komplexnost. A právě tato dualita na Griseldě mě fascinuje a Sofía Vergara ji naprosto dokonale ztvárnila.“

Sama Sofía Vergara řekla: „Griselda Blanco byla výraznou postavou, která díky svým bezohledným a přitom vynalézavým taktikám dokázala ovládnout miliardové impérium mnohem dříve, než to zvládli mnozí známí narkobaroni, o kterých tolik víme.“

Šestidílná minisérie Griselda bude mít premiéru na Netflixu 25. ledna 2024 a bude k dispozici i s českým dabingem. Fanoušci kriminálního dramatu a fascinace tajemnými postavami kolumbijského podsvětí se mohou těšit na návrat do doby, kdy Griselda Blanco dominovala světu kokainu s neoblomným odhodláním a kouzlem, které nikdo neodolal. Je to příběh ženy, která dokázala vymanit se z mužského stínu a zanechat krvavou stopu, která nikdy neztratí svůj temný lesk.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  23. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky