Nech svět světem: Nový apokalyptický thriller prezentuje zhroucení světa po kybernetickém útoku

Adam Valový
3. října 2023
3 minuty čtení

Netflix konečně odhalil jeden z nejočekávanějších snímků konce letošního roku, a představil nám další potenciální apokalypsu. Tentokrát se do centra dění zkázy civilizace dostanou hollywoodské superstar Julia Roberts a Ethan Hawke, kteří se budou muset vyrovnat s nečekaným kybernetickým útokem, jenž pohřbí lidské společenství.

Sázka na katastrofický žánr Netflixu vyplatila již před dvěma lety, když se do kin dostal povedený thriller K zemi hleď! režírovaným Adamem McKayem. V hlavních rolích se blýskla slavná dvojka – Leonardo DiCaprio a Jennifer Lawrence. Následující prosinec však divákům naservíruje něco úplně jiného. Nepůjde o hrozbu smrtícího asteroidu, kterému se lidé budou vysmívat, ale o kybernetický útok, jehož následky budou vskutku ničivé. Na co se můžeme těšit? Na totální dopravní kolaps, tankery uvízlé na souši a dokonce i na obří vlny, které zničí vše, co se jim postaví do cesty.

Ostatně posuďte sami a nenechte si ujít první krátký trailer. Snímek čerpá z úspěšné knihy Rumaana Alama s názvem Leave the World Behind. Bitva o práva na tuto knihu se rozhořela v červenci 2020 a Netflix nakonec zvítězil. Do role režiséra a scénáristy pasoval Sama Esmaila, tvůrce populárního seriálu Mr. Robot.

Příběh filmu Nech svět světem vypráví o páru s dětmi, které v jejich domě na Long Islandu překvapí návštěva muže s jeho dcerou. Ten je informuje o globálním výpadku elektrické energie, jenž přinese hrůzné důsledky. Obě rodiny se nyní musí vyrovnat s blížící se katastrofou, která odhalí, jestli je v jejich silách přežít. Původně se měli hlavních rolí ujmou Julia Roberts a Denzel Washington, ale Denzela nakonec nahradil Mahershala Ali. Kromě této dvojice se ve snímku objeví také Ethan Hawk a Kevin Bacon.

Nech svět světem bude mít premiéru již na konci října v Los Angeles, a my se ho budeme moci dočkat na Netflixu 8. prosince. Tento apokalyptický thriller nám slibuje napínavý příběh, který nás vtáhne do světa, kde se nám postupně hroutí vše, na co jsme byli zvyklí. Jaký osud čeká naši planetu a jak se s ním budou herci vyrovnávat, to se brzy dozvíme, a trailer nám dává tušit, že nás čeká mrazivá a strhující podívaná.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  3. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky