Nejlépe hodnocené seriály současnosti: Vyhrávají jedinečné okamžiky i drama

Adam Valový
30. června 2019
4 minuty čtení

Seriál, příběh na pokračování, který lákavě dávkuje svůj obsah tak, aby udržel divákovu pozornost, vždy vzbudil zvědavost na další část rafinované otevřeným závěrem a vyvrcholil v tom nejlepším. Ideální scénář. Mnohem častěji se však setkáváme se zbytečně roztaženým dějem a prázdnotou jednotlivých dílů. Kterým seriálům se tomuto nešvaru podařilo přímo mistrně vyhnout?

Unikátní přírodopisné dokumenty nikdy nenudí

Příroda a zvířata představují dokonalé spojení relaxace, získávání nových informací, napětí i zcela nový pohled na svět pro všechny. Na famózní záběry, nad kterými člověk žasne i technologickým provedením je nálada vždycky S Davidem Attenboroughem, jeho Zázračnou planetou a dalšími dokumentárními seriály se pomyslně dostanete tam, kam byste se reálně, z mnoha důvodů, ani podívat nemohli. Sledováním tak společně objevíte zajímavé přírodní mechanismy, díky kterým přežívají vzácně druhy rostlin a zvířat i život z jejich bezprostředního pohledu.

Černobyl odhaluje katastrofu, ze které mrazí

Těžké osudy a silné životní příběhy jsou dalším společným jmenovatelem většiny úspěšných seriálů. O tragédii výbuchu jaderné elektrárny Černobyl všichni víme naštěstí už jen z vyprávění. Do této chvíle nad tím nikdo raději nepřemýšlel. Seriálová rekonstrukce této tragédie poskytuje komplexní faktický obraz toho, co všechno se tenkrát dělo. Úcta a velký respekt k tématu projevený v atmosféře pěti dílů tohoto seriálu se neskutečně dostává pod kůži. Také proto v současnosti doslova vylétl na přední příčky žebříčků nejlépe hodnocených seriálů hned po uvedení. Není to však seriál, který byste si pouštěli jako večerníček před spaním.

Narcos – důkaz, že i negativní životopisy bodují

Velmi osobité charaktery hlavních postav jsou základem každého úspěšného seriálu. Pablo Escobar alias „narkobaron“ 80. let minulého století toto kritérium splnil na výbornou a přidal obrovské charisma. Jeho životní příběh velmi naturalisticky popisuje obrovskou cílevědomost i brutalitu, kterou člověk musí mít v sobě, aby rozehrál tak vysokou hru na trhu s kokainem. Uvidíte strmý vzestup i pád vybudované velmoci i jeho vůdcem. V seriálu se setkáte s podrobným návodem na výrobu drog, nespoutaným životem, kandidaturou na prezidenta i nutností vybudovat si vlastní věznici. Pokud vás tohle téma zajímá, nebudete litovat ani jedné minuty strávené před obrazovkou.

MOST! – Tak trochu jiná romantika

Pokud bychom hledali nejpopulárnější český seriál současnosti, nelze nezmínit asi nejkontroverznější, avšak paradoxně velmi pozitivně přijatý Most! Hořko-sladká komedie, o tom, jak drsný je život na Mostecku, se nebála do toho jít naplno. Scénáristé našli způsob, jak se mile, ale se vší vážností dotknout ožehavých témat jako změna pohlaví, xenofobie i toho jak málo se známe, přestože se denně potkáváme na jednom místě. Díky nesmrtelným hláškám: „Franto, drž úhel“, vzniku Snědé tísně a dobře vykreslené problematiky změny pohlaví z pohledu jak okolí, tak i člověka samotného, snad lidé začali i měně škatulkovat a více přemýšlet. A konečně dostáváme také pořádnou porci humoru.

Obecně je velmi zajímavé, jak málo je v žebříčcích popularity oceňován humor a lehčí žánry. Evidentně se lépe kritizuje, než nějaké intelektuálnější téma. Už máte jasno ve výběru seriálu pro dnešní večer?

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zábava,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky