Zábava

Nejlépe hodnocené seriály současnosti: Vyhrávají jedinečné okamžiky i drama

Seriál, příběh na pokračování, který lákavě dávkuje svůj obsah tak, aby udržel divákovu pozornost, vždy vzbudil zvědavost na další část rafinované otevřeným závěrem a vyvrcholil v tom nejlepším. Ideální scénář. Mnohem častěji se však setkáváme se zbytečně roztaženým dějem a prázdnotou jednotlivých dílů. Kterým seriálům se tomuto nešvaru podařilo přímo mistrně vyhnout?

Unikátní přírodopisné dokumenty nikdy nenudí

Příroda a zvířata představují dokonalé spojení relaxace, získávání nových informací, napětí i zcela nový pohled na svět pro všechny. Na famózní záběry, nad kterými člověk žasne i technologickým provedením je nálada vždycky S Davidem Attenboroughem, jeho Zázračnou planetou a dalšími dokumentárními seriály se pomyslně dostanete tam, kam byste se reálně, z mnoha důvodů, ani podívat nemohli. Sledováním tak společně objevíte zajímavé přírodní mechanismy, díky kterým přežívají vzácně druhy rostlin a zvířat i život z jejich bezprostředního pohledu.

Černobyl odhaluje katastrofu, ze které mrazí

Těžké osudy a silné životní příběhy jsou dalším společným jmenovatelem většiny úspěšných seriálů. O tragédii výbuchu jaderné elektrárny Černobyl všichni víme naštěstí už jen z vyprávění. Do této chvíle nad tím nikdo raději nepřemýšlel. Seriálová rekonstrukce této tragédie poskytuje komplexní faktický obraz toho, co všechno se tenkrát dělo. Úcta a velký respekt k tématu projevený v atmosféře pěti dílů tohoto seriálu se neskutečně dostává pod kůži. Také proto v současnosti doslova vylétl na přední příčky žebříčků nejlépe hodnocených seriálů hned po uvedení. Není to však seriál, který byste si pouštěli jako večerníček před spaním.

Narcos – důkaz, že i negativní životopisy bodují

Velmi osobité charaktery hlavních postav jsou základem každého úspěšného seriálu. Pablo Escobar alias „narkobaron“ 80. let minulého století toto kritérium splnil na výbornou a přidal obrovské charisma. Jeho životní příběh velmi naturalisticky popisuje obrovskou cílevědomost i brutalitu, kterou člověk musí mít v sobě, aby rozehrál tak vysokou hru na trhu s kokainem. Uvidíte strmý vzestup i pád vybudované velmoci i jeho vůdcem. V seriálu se setkáte s podrobným návodem na výrobu drog, nespoutaným životem, kandidaturou na prezidenta i nutností vybudovat si vlastní věznici. Pokud vás tohle téma zajímá, nebudete litovat ani jedné minuty strávené před obrazovkou.

MOST! – Tak trochu jiná romantika

Pokud bychom hledali nejpopulárnější český seriál současnosti, nelze nezmínit asi nejkontroverznější, avšak paradoxně velmi pozitivně přijatý Most! Hořko-sladká komedie, o tom, jak drsný je život na Mostecku, se nebála do toho jít naplno. Scénáristé našli způsob, jak se mile, ale se vší vážností dotknout ožehavých témat jako změna pohlaví, xenofobie i toho jak málo se známe, přestože se denně potkáváme na jednom místě. Díky nesmrtelným hláškám: „Franto, drž úhel“, vzniku Snědé tísně a dobře vykreslené problematiky změny pohlaví z pohledu jak okolí, tak i člověka samotného, snad lidé začali i měně škatulkovat a více přemýšlet. A konečně dostáváme také pořádnou porci humoru.

Obecně je velmi zajímavé, jak málo je v žebříčcích popularity oceňován humor a lehčí žánry. Evidentně se lépe kritizuje, než nějaké intelektuálnější téma. Už máte jasno ve výběru seriálu pro dnešní večer?

Štítky

Další články

Party stan má hned několik využití. Víte jakých?

Unikátní únikovou hru najdete v Praze

Chtěli jste být kosmonautem, popelářem nebo pilotem? Pojďte si to vyzkoušet

Podívejte se, jak by superhrdinové vypadali v důchodovém věku!

Na dně šálku se skrývá pravda. Byl jsi otráven!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *