Cestování

Nejlepší místa k návštěvě na Ibize

Žádné místo na světě se nevyrovná úchvatným scenériím a třpytivým nocím na španělských plážích. Ibiza, království ostrovů a přírodních krás, je součástí nezapomenutelného kouzla a vyhlášenou prázdninovou destinací, kde můžete strávit ty nejlepší chvíle života se svými blízkými.

Ostrov Ibiza leží ve Středozemním moři a poskytuje hlavní cíle elegantního venkovského života a mořských vln, které vám za klidných nocí hladí nohy. Opálená pokožka se někdy hodí, když je tu tolik krásných památek, které stojí za to vidět dvakrát.

Es Vedra

Skalnatý ostrov, který byl klasicky vyobrazen v Homérově Odyssei. Es Vedra je spojována s mýtickým místem, kde sídlily nymfy a sirény. Je součástí přírodní rezervace, ale jsou zde k dispozici plavby, při kterých si můžete kouzelnou krajinu prohlédnout zblízka.

Tato tajemná země stojící v jižní části Ibizy je dlouhá 413 m a každoročně přitahuje velké množství turistů. Pastva pro oči milovníků přírody plná zeleně a rozmanitých živočichů. Místo má díky spojení s legendárními příběhy z minulosti jinou auru a stalo se vrcholným místem na seznamu ibizských dobrodružství. 

Dalt Vila

Město ze 16. století se nachází na kopci bílého města a můžete zde poznat španělskou kulturu, protože se zde stále nacházejí starobylé paláce, umělecké galerie, kaple a muzea.

Můžete se v klidu projít malými uličkami Dalt vily a nahlédnout tak do jejich života a ochutnat různé druhy jídla a pití v široké nabídce restaurací a nočních klubů.

Je to zcela fascinující svět, kterým se můžete toulat, kdykoli se vydáte na ostrov Ibiza. Zamilujete se totiž do tradičních domů, které dávají hlavní cíle života na venkově. Vyšplhejte na kopec a pozorujte slunce zapadající do náruče hlubokých vod Středozemního moře. 

Jeskyně Can Marça

Pohled na zázraky přírody, které jsou chladivým pocitem útěchy v prudkém letním horku a stěny jeskyně září zlatým světlem, kdykoli se jich dotkne sluneční paprsek.

Tyto jeskyně jsou historickou přítomností minulosti, která je prezentována prostřednictvím světelné show vyprávějící, jak jeskyně vypadaly v dávných dobách. Jeskyně Can Marça se nacházejí vedle přístavu Port de San Miquel a jejich prohlídka trvá asi 40 minut.

Sant Antoni de Portmany

Jedno z turisticky velmi atraktivních měst pro svou skvělou strukturu a večerní výhledy, oslnivé místo pro pořádání večírků nebo pro účast na nich.

Známé také jako San Antonio se nachází u pláže Cala Gracio s mnoha vodními sporty, jako je parasailing, jízda na jachtě, bungee jumping a mnoho dalších. Atrakcí města je Passeig de ses Fonts, na který je radost pohledět.

Nachází se v centru města a má mnoho fontán, které se v noci zaplní světlem, a stromy na chodníku. Prožijte večer v živém ruchu města a pociťte letní vánek. 

Playa d’en Bossa

Největší plážové letovisko na ostrově o rozloze asi 3 km s nočními kluby, bary, sportovišti, obchody a hotely.

V létě se toto místo stává nejlidnatějším místem nejblíže pláži. Prožijte soumračnou noc posezením v blízkosti mořských břehů a vnímejte vlny třpytící se v měsíčním světle.

Toto místo je legendárním místem pro kluby a večírky a umožňuje vám tančit na písečném pobřeží během zářivých prázdninových nocí. Sankeys, který je známou franšízou nočních klubů, se nachází v krásném prostředí Playa d’en Bossa.

Akvárium Cap Blanc

Vzrušující výlet do světa oceánských druhů, kde můžete spatřit vzácné tvory z dosud neobjevených hlubin. Dříve toto místo sloužilo jako líheň humrů.

Akvárium je skalní jeskyně přeměněná v přírodní prostředí s dřevěnou dlažbou, kde můžete vidět hvězdice, želvy, chobotnice, kraby, škorpiony a mořské plže.

Toto místo je domovem rozmanitých mořských druhů, které mohou lidé pozorovat a zachytit na své fotoaparáty. Kromě toho, že je toto akvárium oblíbeným místem pro rodiny s dětmi, je také registrovaným ozdravovacím centrem pro vodní druhy, kde se jim vrací zdraví.

Katedrála na Ibize

Starobylá gotická architektura se nachází na vrcholu Dalt Vila na ostrově Ibiza. Katedrála vznikla na základě smlouvy o dobytí a byla zasvěcena památce svaté Marie. Kdysi se zde nacházelo pět kaplí, které byly po špatném stavu stavby zrekonstruovány.

Tato katolická katedrála kromě toho, že je náboženskou památkou, nabízí i zábavná místa včetně galerií, butiků, sochařů a zvonice.

Nenechte si ujít soukromá starobylá nádvoří, jako je Plaza de la Villa, která se odemykají pouze při zvláštních příležitostech. V katedrále se dodnes uchovává vzácná monstrance ze zlata a stříbra, která je zde vystavována. 

Formentera

Nejmenší zábavní výlet se nachází nedaleko ostrova Ibiza a krátkou vzdálenost můžete překonat pěšky, na vypůjčeném skútru nebo na kole.

Tento maličký ostrov je proslulý venkovními aktivitami, plážemi, útesy, rybářskými místy a mnoha dalšími zajímavostmi. Toto prašné pobřeží je nádherným místem pro jednodenní návštěvu s rodinou a přáteli. Můžete ležet na písku a opalovat se na břehu pláže Trucadors v blízkosti krásných borovic nebo se jen tak plavit ve slané vodě ostrova.

Nebo se můžete podívat na vlny a vylézt na útesy, které jsou nejlepším místem pro zachycení západů slunce.

Ostrov Ibiza je společnou krásou dobrodružných míst, která jste možná ještě nikdy neobjevili. Slunečnou dovolenou můžete strávit na Ibize, kde se budete cákat v moři a toulat se v kouzelných uličkách.

Další články

Jak v létě cestovat se psem

Plánujete s miminkem dovolenou u moře?

12 nejlepších míst, která musíte navštívit na Tchaj-wanu

Poznejte krásy exotické Srí Lanky

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *