Nejpomalejší zabiják aneb Vraždící lenochod v novém hororu Slotherhouse

Adam Valový
9. srpna 2023
3 minuty čtení

Pokud jste si mysleli, že jste již viděli všechny možné hororové podivnosti a bizarnosti, pak se připravte na další extrémní zážitek. Nový film s názvem „Slotherhouse“ přichází s bláznivým námětem, který nabízí mix ultrapomalého zástupce fauny s vražednými sklony. V hlavní roli se objevuje lenochod, jenž se promění v nečekaně smrtící noční můru. Takto uhozená podívaná se na plátna kin snad ještě nikdy nedostala. Anebo ano? Pravdou je, že v daném žánru čas od času ožijí i opravdu neuvěřitelné scénáře.

Po úspěšné hororové adaptaci Medvídka Pú, která taktéž rozhodně nešetřila ulítlými momenty, přichází film „Slotherhouse“ s ještě odvážnějším konceptem. Hlavním antihrdinou temné komedie je někdo, koho by jeden v roli vraha nečekal- zvíře obvykle se vyznačující leností a neškodností – a díky tomu snímek získává nový, doslova smrtící rozměr. Preferovanými oběťmi smrtonosného lenochoda jsou především studenti vysokoškolských kolejí.

Příběh začíná zdánlivě nevinně – lenochoda unesou z jeho přirozeného prostředí. Dostává se mezi lidi, kteří si z něj utahují, což vyvolá teror. Vražedné sklony zvířete se probouzejí s každým úderem nočního zvonu. Tato zápletka je jistě absolutně absurdní a dost možná v divákovi evokuje kultovní film „Sharknado“. Tvůrci každopádně slibují pořádnou porci smíchu, napětí a krveprolití, což by mělo méně náročného návštěvníka kina udržet na sedadle.

Trailer filmu však bohužel slibovanou kvalitou neoslňuje. Lacinost a pokusy o vtipy působí spíše trapně a úvodní scéna vraždy ve sprchách zůstává vrcholem toho, co upoutávka nabízí. První setkání se „Slotherhouse“ tak nedává moc nadějí na tak trochu jinou, ale přesto výživnou filmovou zábavu.

Přesto je třeba ocenit odvahu tvůrců, kteří se rozhodli představit světu tak absurdní nápad. Film „Slotherhouse“ bude mít premiéru v amerických kinech 30. srpna, a i když zatím neexistují plány na jeho premiéru u nás, jistě bude zajímavé sledovat, jak diváci a kritici v zámoří na tuto bizarní hororovou podívanou zareagují. Možná se nakonec ukáže, že některé věci jsou opravdu tak šílené, že stojí za to jim dát šanci.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  9. srpna 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky