Příroda a zvířata

Nejroztomilejší telátka na světě: Až je uvidíte, přestanete jíst maso!

Miminka zvířat jsou rozkošné, a to především ty, které vypadají jako osrstěné koule. Ať už jde o kočičky, lištičky nebo pejsky, můžeme se z nich zbláznit. Ale co dobytek? Jen málokdo si v souvislosti s kravkou představí roztomilé zvíře. Roztomilost jim obvykle schází i v telecím období, ovšem až na jednu výjimku. Skotský náhorní skot je doslova k sežrání (tedy ne doslova, zkrátka je neuvěřitelně roztomilý).

Telátka skotského náhorního skotu vypadají jako kudrnatá stvoření, na která se roztomilostí nechytají ani koťátka a štěňátka.

Skotský náhorní skot je primitivní – tzn. neprošlechtěné plemeno, které se vyznačuje vysokou odolností. Jinými slovy, kravky a býci tohoto plemena jsou pořádné tvrďačky a tvrďáci. Jejich maso je jemné a šťavnaté, chuťově podobné divočině. Používá se především na steaky.

A teď ruku na srdce. Opravdu dokážete po shlédnutí následujících fotografií jíst steaky? Možná by bylo na čase změnit jídelníček a stravovat se vegansky. Je to zdravé a ohleduplné k přírodě. Ale pokud si raději pochutnáte na něčem, co ještě relativně nedávno vypadalo takto roztomile, prosím. Proti gustu žádný dišputát. 

Další články

Jak dlouho žije moucha?

Proč moje kočka všude čůrá?

Proč králíci dupou?

Proč Vám psi olizují nohy?

Proč moje kočka slintá?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *