Příroda a zvířata

Nejroztomilejší telátka na světě: Až je uvidíte, přestanete jíst maso!

Miminka zvířat jsou rozkošné, a to především ty, které vypadají jako osrstěné koule. Ať už jde o kočičky, lištičky nebo pejsky, můžeme se z nich zbláznit. Ale co dobytek? Jen málokdo si v souvislosti s kravkou představí roztomilé zvíře. Roztomilost jim obvykle schází i v telecím období, ovšem až na jednu výjimku. Skotský náhorní skot je doslova k sežrání (tedy ne doslova, zkrátka je neuvěřitelně roztomilý).

Telátka skotského náhorního skotu vypadají jako kudrnatá stvoření, na která se roztomilostí nechytají ani koťátka a štěňátka.

Skotský náhorní skot je primitivní – tzn. neprošlechtěné plemeno, které se vyznačuje vysokou odolností. Jinými slovy, kravky a býci tohoto plemena jsou pořádné tvrďačky a tvrďáci. Jejich maso je jemné a šťavnaté, chuťově podobné divočině. Používá se především na steaky.

A teď ruku na srdce. Opravdu dokážete po shlédnutí následujících fotografií jíst steaky? Možná by bylo na čase změnit jídelníček a stravovat se vegansky. Je to zdravé a ohleduplné k přírodě. Ale pokud si raději pochutnáte na něčem, co ještě relativně nedávno vypadalo takto roztomile, prosím. Proti gustu žádný dišputát. 

Další články

Globální oteplování: Lež, anebo pravda?

Máte pro svého mazlíka dobrého veterináře? Měli byste!

Veterinární ortopedie Praha: Moderní vybavení i pro náročné zákroky

Jak krmit králíky, aby byli v optimální kondici?

Nejkrásnější přírodní úkazy světa: Není nad přirozenou krásu!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *