Největší zimní zázrak v lyžařské oblasti Jungfrau

Adam Valový
29. ledna 2023
12 minut čtení

Ať už dáváte přednost lyžování nebo si chcete odpočinout od svahů a užít si sáňkování, v lyžařském regionu Jungfrau si v zimě vybere každý.

Zimní sporty v regionu Jungfrau – při procházce touto zimní krajinou si můžete nastavit vlastní tempo. Jungfrau nabízí dokonalý zimní ráj, ať už jste zkušení lyžaři, nebo snowboardisté, kteří se snowboardem jezdí poprvé. Lyžařský region Jungfrau, který se nachází v Bernském pohoří, se může pochlubit úctyhodnými 275 kilometry sjezdovek a dosahuje výšky až 2 970 metrů. Vychutnejte si úchvatné výhledy na jedné z lanovek nebo se vydejte na vlastní pěst s průvodcem a zažijte opravdové dobrodružství. A až se setmí, uvelebte se v některém z hotelů s výhledem na zasněžené hory. Jungfrau nabízí něco pro každého, od začátečníků až po experty, a zaručeně vám zanechá vzpomínky na celý život.

Nová lanovka Eiger Express v lyžařské oblasti Jungfrau

Lanovka Eiger Express je jedním z nejnovějších příkladů pokračujícího úsilí Švýcarska o rozšíření efektivních způsobů dopravy v horské krajině. Od lanovek, ozubnicových vlaků až po panoramatické vlaky s obrovskými okny mohou návštěvníci snadno projíždět touto nádhernou krajinou a přitom se plně ponořit do její nádhery.

Nový Eiger Express nabízí jedinečný a efektivní způsob, jak poznat úchvatnou horu Eiger. Lanovka přepravuje cestující z terminálu v Grindelwaldu k ledovci Eiger a díky obklopujícím skleněným stěnám a otočným sedadlům nabízí každé sedadlo panoramatický výhled na hory a zasněženou krajinu. Eiger Express poskytuje lyžařům a snowboardistům bezprecedentní přístup k ledovci Eiger a lyžařské oblasti Jungfrau za pouhých 15 minut, čímž zkracuje dobu jízdy o neuvěřitelných 47 minut a poskytuje rychlý a pohodlný přístup pro milovníky zimních sportů.

Díky snadné dopravě na vrchol hory je více času na drcení prašanu a méně času na cestu do cíle. Inovativní možnosti dopravy ve Švýcarsku skutečně umocňují už tak úchvatnou přírodu země a dělají z ní povinnou destinaci pro každého cestovatele, který hledá dechberoucí výhledy a jedinečné zážitky v každém ročním období.

Kromě bezproblémové konektivity je příprava na lyžařský trénink velmi jednoduchá. Na terminálu v Grindelwaldu, který se nachází na úpatí nejznámějších sjezdovek světa, si návštěvníci mohou snadno zapůjčit lyže, sáňky a další sportovní vybavení a zimní oblečení prostřednictvím společnosti Intersport RentNetwork. Terminál Grindelwald nabízí také obchody zásobené špičkovými švýcarskými značkami a lahodné občerstvení, které podpoří vaše lyžařské dobrodružství. Než se tedy vydáte do lyžařské oblasti Jungfrau a Jungfraujoch-Top of Europe, nezapomeňte se zastavit v terminálu Grindelwald, kde najdete vše potřebné pro úspěšný den na sjezdovce.

Lyžařský region Jungfrau – lyžování pro všechny věkové skupiny a úrovně zkušeností

Lyžařská oblast Jungfrau nabízí jedny z nejkrásnějších výhledů v Evropě. Sjíždějte sjezdovky před majestátní trojicí hor – Eigerem, Mönchem a Jungfrau – nebo se vydejte na světoznámou sjezdovku Lauberhorn v rámci Světového poháru v Grindelwaldu-Wengenu. Region se pyšní sjezdovkami různých stupňů obtížnosti a náročnosti, na kterých si zkušení lyžaři mohou vyzkoušet své dovednosti a začátečníci se mohou učit v bezpečném prostředí.

Vyzkoušejte si freestyling ve snowparku Grindelwald-First nebo si vyzkoušejte jízdu na skicrossové trati. A pokud ani to nestačí k uspokojení vašeho adrenalinu, vydejte se na kultovní sjezdovku Mürren-Schilthorn, která se objevila ve filmu „V tajné službě Jejího Veličenstva“, a zažijte pořádnou dávku vzrušení ve stylu bondovek. Zimní sporty v lyžařském regionu Jungfrau slibují zimní dobrodružství, kterému se nikdo nevyrovná, ať už je zařadíte na svůj seznam nebo se stanete každoroční rodinnou událostí.

V lyžařském regionu Jungfrau jsou možnosti lyžování pro každou úroveň znalostí. Jste začínající lyžař, který se chce naučit lyžovat? Podívejte se na některý z mnoha výcvikových areálů a lyžařských škol, které jsou k dispozici téměř v každé vesnici pro děti i dospělé. Nebo jste snad mírně pokročilý lyžař, který hledá větší výzvu? Lyžařský region Jungfrau nabízí řadu středně náročných a náročných sjezdovek pro dobrodružné typy.

V lyžařském regionu Jungfrau je po vesnicích i na vrcholcích hor rozeseto mnoho půjčoven, které jsou připraveny vybavit vás perfektním vybavením pro váš zimní výlet. Navštivte webové stránky, kde si můžete prohlédnout dostupné půjčovny lyží a začít plánovat svou velkolepou zimní výpravu do lyžařského regionu Jungfrau. Prašné svahy na vás čekají!

Užijte si s rodinou nezapomenutelné dobrodružství na saních v oblasti Jungfrau.

Sáňkování v oblasti Jungfrau nabízí rodinám i jednotlivcům jedinečnou a vzrušující zimní aktivitu. Velký Pintenfritz, nejdelší sáňkařská dráha na světě, představuje nezapomenutelné dobrodružství pro všechny věkové kategorie. Sáňkování umožňuje dospělým využít své vnitřní dětství a pocítit vzrušení z jízdy po zasněženém kopci. Nejlepší je přijet brzy ráno, protože čerstvý prašan vytváří optimální podmínky pro sáňkování. Oblast Jungfrau nabízí malebné prostředí pro tento zábavný a vzrušující zážitek, který je během zimní dovolené ve Švýcarsku nezbytností. Vezměte si tedy sáňky a vydejte se za vzrušením na Big Pintenfritz!

Zážitek z jízdy na saních Big Pintenfritz začíná 25minutovou jízdou lanovkou z Grindelwaldu na First. Odtud se vydejte po značené zimní turistické stezce kolem úchvatného alpského jezera Bachalpsee na Faulhorn, kde si můžete vychutnat jedinečný panoramatický výhled z výšky 2 552 metrů nad mořem. Poté naskočte na sáňky a vydejte se na vzrušující 11kilometrový sjezd do Gassenbodenu, Bussalpu, Weidli a nakonec do Oberällu. Cestou se nezapomeňte zastavit na některé z horských chat, včetně Mountain Inn First, Adi’s Skibar Oberjoch a horské restaurace Bussalp. Toto skutečně nezapomenutelné dobrodružství vám umožní ponořit se do úchvatných švýcarských Alp a zároveň zažít vzrušení při sjíždění jedné z nejoblíbenějších tras v regionu.

Další příležitostí pro milovníky vzrušení je noční sáňkování na Eiger Run. Tato 1,87 km dlouhá trať nabízí velkolepou trasu podél úpatí legendárního Eigeru a vede přímo pod jeho slavnou severní stěnou. Díky sklonu až 36 % slibuje rychlou a vzrušující sáňkařskou dráhu. Osvětlená dráha umocňuje pocit dobrodružství a zábavy v zimní noci, díky čemuž se tento zážitek ze sáňkování nevyrovná žádnému jinému. Účastníci mohou vyrazit z Alpiglenu a skončit o 10 minut později v Brandeggu, než se v nedalekých horských chatách oslaví lahodným fondue. Eiger Run nabízí jedinečný a nezapomenutelný zážitek ze sáňkování ve dne i v noci.

I když lyžování nebo sáňkování není zrovna váš koníček, nemusíte se bát – ve známém regionu Jungfrau vás čeká spousta aktivit. Oblast je známá svými nádhernými výhledy a působivými výškami, takže se vydejte vlakem na Jungfraujoch – Top of Europe a přesvědčte se o nich na vlastní oči? Nebo si prohlédněte některou z mnoha malých vesniček zasazených do hor – každá z nich má své jedinečné kouzlo a charakter, který čeká na objevení.

Velogemel – Udělejte si z této volnočasové aktivity sport

Zábava na sněhu pokračuje i v oblasti Jungfrau, kde si užijeme více než 100 let starou zábavu, která je součástí grindelwaldské tradice. Tradice ve Švýcarsku se neomezují jen na výrobu sýrů. Velogemel v Grindelwaldu je jedinečné tradiční dřevěné sněžné kolo prodchnuté švýcarskou alpskou praktičností.

Na rozdíl od běžných horských kol mají kola Velogemel pouze jednu stopu a jsou řiditelná, přičemž brzdou jsou vaše nohy, takže jsou ideální pro jízdu po zasněžených svazích Grindelwaldu. A na rozdíl od většiny ostatních kol se Velogemely v tomto malebném švýcarském městečku vyrábějí lokálně, takže jsou skutečným důkazem ducha alpské kultury. Ať už jste tedy zkušený cyklista, nebo jen hledáte něco neobvyklého, Velogemel v Grindelwaldu vám jistě poskytne skutečně jedinečný zážitek.

Velogemel, hrdý symbol švýcarské vesnice Schwendi, je víc než jen dopravní prostředek. Díky svému jednoduchému, ale účinnému designu slouží také jako forma zábavy – ideální pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství na sněhu. Velogemel vynalezl Christian Bühlmann v roce 1911 a vznikl z nutnosti, protože Bühlmann potřeboval snadný způsob, jak se pohybovat po své vesnici, přestože byl lehce postižený chůzí.

Dnes je Velogemel oblíbenou součástí života ve Schwendi a v sousedním Grindelwaldu se dokonce každoročně v únoru koná mistrovství světa. Velogemel je skutečným příkladem dobrodružného a tvůrčího ducha, který definuje švýcarskou kulturu. Až se příště budete na svazích cítit plní energie, zvažte nasednutí na Velogemel a užijte si jedinečnou a pohodlnou formu zimního dobrodružství. Možná se stane vaším novým oblíbeným zimním sportem.

Zimní turistika v oblasti Jungfrau – při procházce touto zimní krajinou si můžete zvolit vlastní tempo

Zimní túra v oblasti Jungfrau nabízí jedinečný zimní zážitek pro celou rodinu. Díky velkolepé zimní krajině a působivým horským kulisám se snadno ponoříte do krásy zasněženého terénu. Zimní turistické stezky jsou dobře značené a udržované, takže si na čerstvém zimním vzduchu a sněhu mohou snadno užívat turisté všech úrovní dovedností. Krása zimní turistiky spočívá v tom, že si můžete nastavit vlastní tempo a vychutnat si každý okamžik s přírodou v její nejmajestátnější podobě.

Pro ty, kteří chtějí zažít všechny krásy, které zima v oblasti Jungfrau nabízí, je túra z Männlichen na Kleine Scheidegg nutností. Tato středně náročná túra dlouhá 6 km začíná u penzionu Männlichen ve výšce přes 2 000 m n. m. a vede kolem nádherných výhledů na slavné hory Eiger, Mönch a Jungfrau, klikatí se přes zasněžená pole a voňavé borové lesy. A protože se nad vámi neustále tyčí strašidelně krásná severní stěna Eigeru, jedná se o jedinečný turistický zážitek. Poté, co si vychutnáte všechnu tu přírodní nádheru, si můžete spravit chuť na oběd na Kleine Scheidegg.

Pokud hledáte krásnou a středně náročnou trasu s nádhernými výhledy a možností zábavy na saních, hledejte na Kleine Scheidegg do Wengenu. Tento 6,9 km dlouhý sjezd je ideální volbou pro rodiny nebo ty, kteří chtějí udržovat klidné tempo. Cestou budete projíždět zalesněnými oblastmi a budete mít možnost odpočinout si na slunečné terase horské restaurace Allmend. Mějte oči na stopkách – tato turistická trasa je totiž doplněna výhledem na slavnou trať lyžařského závodu Lauberhorn.

Další doporučenou túrou pro návštěvníky Grindelwaldu je turistická trasa First – Schreckfeld – Bort. Tato stezka se nachází nad Grindelwaldem a nabízí úchvatný výhled na Wetterhorn, Schreckhorn a severní stěnu Eigeru. Tato středně náročná túra měří 5,25 km a trvá necelé dvě hodiny. Nenechte se odradit zimním počasím – trasa First – Schreckfeld – Bort je přehledně značená zelenými tyčemi. Chcete-li si na této zimní túře užít extra vzrušení, určitě si při sestupu z hory vyzkoušejte zipline First Glider.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování, Volný čas,

Poslední aktualizace:  24. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky