Nejznámější památky v Egyptě vám vezmou dech

Adam Valový
10. června 2019
4 minuty čtení

I když nejste velkým milovníkem historie a svou dovolenou v Egyptě máte v plánu pojmout spíše jako výlet za mořem a exotickou párty s poznáváním kultury na tržnicích a ochutnáváním egyptských specialit, alespoň na ty nejslavnější památky si čas určitě najděte. Vidět na vlastní oči to, co znáte jen z filmů a zažít atmosféru pyramid je zážitek i pro ty, co „jdou vlastně jen tak náhodou kolem“.

Legendární pyramidy v Gíze nabízejí i světelnou show

Návštěvou tří nejslavnějších pyramid v Gíze spatříte přímo jeden z divů světa. Ačkoliv opticky vypadají, že jsou přímo u sebe, pokud byste se mezi Cheopsovou, Rachefovou a Menkaureovou pyramidou chtěli procházet po svých, nachodíte pěkných pár desítek kilometrů. Proto lze využít místní speciální autobusové linky, která Vás komplexem proveze a ukáže i nádhernou vyhlídku na všechny tři najednou. Mimo vstupu dovnitř všech tří pyramid, můžete na Cheopsovu do určité výšky vystoupat, ale až na vrchol to nezkoušejte, hrozila by vám nepříjemná pokuta. Celý komplex je totiž neustále střežen ozbrojenými vojáky. Najde zde také samostatné muzeum s původní nalezenou bárkou pro převoz faraona na břeh věčného odpočinku. Večer je prohlídka pyramid obohacena dokonce světelnou show, která pyramidám dává ještě mystičtější rozměr.

Plavba po Nilu vám pomůže pochopit tuto zemi

Bez nadsázky se dá říci, že nebýt Nilu, nebylo by Egypťanů. Podél jeho břehů tak jasně logicky uvidíte ty nejzásadnější stavby a nejkrásnější památky z této destinace. Z nevšední perspektivy tak uvidíte:

Luxor (původně Théby) – nejrozsáhlejší muzeum pod širým nebem, které proslavil Amon-Rea označovaný zde za krále bohů. Prohlédnout si můžete chrámové komplexy Luxoru a Karnaku. Údolí králů – známé pohřebiště faraonů

Chrám královny Hatšepsut – ta byla považována za druhou královnu Egypta a zajímavostí o ní je, že se na svých portrétech nechávala malovatv pánském stylu.

Asuán – skalní chrám Abu Simbel, který byl zachráněn dna Asuánské přehrady. Aby mohl být vyloven, bylo nutné jej rozřezat.

Edfu – Kleopatřin chrám

Vyhlídkové parníky poskytují veškerý servis, abyste si plavbu maximálně užili, včetně doprovodného kulturního programu, bazénu přímo na lodi i wellness procedur. Trasa není jen jedna, některé zařazují i prohlídku Káhiry a výše zmíněných pyramid.

Národní park Svatá Kateřina vám představí egyptskou přírodu

Chcete-li najít v Egyptě mimo velbloudů také kousek živé přírody, vydejte se do Národního parku svaté Kateřiny pojmenovaného podle zdejší nejvyšší hory. Tato hornatá oblast Sinajského poloostrova nabízí krásnou přírodu, ale také faunu a flóru, kterou nikde jinde v těchto končinách nenajdete. Setkání s vlky levharty a liškami bude jistě osvěžující změnou po všech památkách.
Spojit odpočinek s poznáváním nikdy není na škodu. Sami vyzkoušejte, jestli je starověký dějepis zábavnější prožít ve školních lavicích nebo jako zážitek v Egyptě.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky