Nepodceňujte roli bytového textilu!

Lenka Němcová
27. září 2022
3 minuty čtení

Nepodceňujte roli bytového textilu!

Připadá vám interiér vaší domácnosti nudný a fádní? Tak ho změňte! Nepotřebujete k tomu vybavení za desetitisíce. Budete se divit, jaké divy dokáže obměna dekorací a bytového textilu.

Pod pojmem bytový textil rozumíme záclony, závěsy, dekorační polštářky, ložní povlečení, deky a plédy, ubrusy, prostírání, v podstatě vše vyrobené z textilu. Jeho výhodou je jeho cenová dostupnost umožňující jeho snadnou obměnu, ať již podle sezony či nálady.

Záclony

Záclony a závěsy v interiéru plní hned několik funkcí. Funkční i estetickou. Z funkčního hlediska záclony zabraňují zvídavým pohledům kolemjdoucích zvenčí a z toho estetického jej zútulňují. Na výběr máte záclony metrážové a kusové. V prvním případě si koupíte pouze látku a záclony si buď sami ušijete, popřípadě necháte ušít v krejčovství. Nebo si koupíte hotové záclony, které rovnou pověsíte na okno. V tom případě ho dobře zaměřte.

Závěsy

Závěsy interiér především zateplují, v závislosti na jejich gramáži zatemňují a jejich barvy a dekor v něm zase vytvářejí atmosféru. Proto designéři doporučují bytový textil v místnosti dobře sladit, tedy například závěsy a dekorační polštářky nechat ušít ze stejné látky. Výsledek je pak přímo dokonalý.

Ložní povlečení

Hotové divy dokáže i ložní povlečení, které se z designového hlediska může stát středobodem ložnice. Nabídka materiálů a dekorů tomu každopádně nahrává. Spolu s barvou a dekorem se ale při výběru zaměřte také na jeho materiál. Ten vybírejte primárně s přihlédnutím k sezoně. V letních měsících vyhledávané chladivé materiály, jakým je například bavlněný satén, pro nadcházející podzimní a zimní měsíce vyměňte spíše za flanel, mikroflanel či mikroplyš. Obzvláště vyslyšíte-li rady vládních představitelů a budete v místnostech včetně ložnice méně topit.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky