Bytový design

Nepodceňujte roli bytového textilu!

Nepodceňujte roli bytového textilu!

Připadá vám interiér vaší domácnosti nudný a fádní? Tak ho změňte! Nepotřebujete k tomu vybavení za desetitisíce. Budete se divit, jaké divy dokáže obměna dekorací a bytového textilu.

Pod pojmem bytový textil rozumíme záclony, závěsy, dekorační polštářky, ložní povlečení, deky a plédy, ubrusy, prostírání, v podstatě vše vyrobené z textilu. Jeho výhodou je jeho cenová dostupnost umožňující jeho snadnou obměnu, ať již podle sezony či nálady.

Záclony

Záclony a závěsy v interiéru plní hned několik funkcí. Funkční i estetickou. Z funkčního hlediska záclony zabraňují zvídavým pohledům kolemjdoucích zvenčí a z toho estetického jej zútulňují. Na výběr máte záclony metrážové a kusové. V prvním případě si koupíte pouze látku a záclony si buď sami ušijete, popřípadě necháte ušít v krejčovství. Nebo si koupíte hotové záclony, které rovnou pověsíte na okno. V tom případě ho dobře zaměřte.

Závěsy

Závěsy interiér především zateplují, v závislosti na jejich gramáži zatemňují a jejich barvy a dekor v něm zase vytvářejí atmosféru. Proto designéři doporučují bytový textil v místnosti dobře sladit, tedy například závěsy a dekorační polštářky nechat ušít ze stejné látky. Výsledek je pak přímo dokonalý.

Ložní povlečení

Hotové divy dokáže i ložní povlečení, které se z designového hlediska může stát středobodem ložnice. Nabídka materiálů a dekorů tomu každopádně nahrává. Spolu s barvou a dekorem se ale při výběru zaměřte také na jeho materiál. Ten vybírejte primárně s přihlédnutím k sezoně. V letních měsících vyhledávané chladivé materiály, jakým je například bavlněný satén, pro nadcházející podzimní a zimní měsíce vyměňte spíše za flanel, mikroflanel či mikroplyš. Obzvláště vyslyšíte-li rady vládních představitelů a budete v místnostech včetně ložnice méně topit.

Další články

Efektivní vybavení pracovny: Tvorba produktivního pracovního prostředí

Jak správně vybrat závěs do okna: Praktické tipy a rady

Interiérové studio vám pomůže vytvořit snovou kuchyň na míru

Nové hotové záclony a závěsy rychle změní váš interiér k lepšímu

Nechte se hýčkat v luxusním sprchovém koutu WALK-IN

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *