Cestování

Nezapomenutelné lyžování na nejvyšší úrovni? Rakousko jako jasná volba!

Blíží se zima a s ní i oblíbené sněhové radovánky. Ačkoliv plno lidí na toto roční období nadává, většina si ho nakonec pořádně užije, a to zejména nadšení sportovci. Zimu nemusíte přeci trávit doma u kamen. Když začne mrznout a příroda se schová pod bílou peřinu, je načase po roce oprášit lyže, navoskovat běžky a vyrazit vstříc zasněženým kopcům. A kde jinde byste našli lepší lyžařské vyžití než v rakouských Alpách?

Sjezdovky pro každého

Už vás nebaví české hory? Rádi byste zdolali pořádný kopec? Za dlouhými sjezdovkami nemusíte jezdit moc daleko. Stačí zavítat k našim rakouským sousedům. Tato země jako by byla stvořena pro zimní sporty. Vyžití zde najdou jak malé děti a ti, co se budou stavět na lyže poprvé, tak ostřílení lyžaři a profesionálové. Pokud dáváte přednost běžkám, Rakousko vás nadchne. Alpy nabízí nádherné scenérie, které si při běžkařském výletu zamilujete. Lyžování v Rakousku ocení zejména rodiny s dětmi. Mnoho lyžařských středisek se zaměřuje právě na rodiny, takže se zde zabaví a naučí lyžovat i opravdu malé děti. Navíc si naši rakouští sousedé svých turistů váží. Důkazem toho jsou dobře udržované sjezdovky a bezpečné lanovky. A pokud máte rádi adrenalin, určitě byste měli vyzkoušet lyžování na ledovci.

Lyžováním to nekončí

Po návratu ze sjezdovky nebo výletu vás přivítá horská chata, kde je možné ve většině případech využít i doplňkových služeb, jako je sauna či masáže. Některá střediska navíc kombinují lyžování s termálními lázněmi, a to je teprve ten správný odpočinek. Na večer pak můžete relaxovat s přáteli u sklenky dobrého pití. Nakonec, ať se přihlásí ten, kdo si po lyžování nedá rád svařák nebo punč. Zkrátka lyžování Rakousko má úplně jiný rozměr. Rozhodně by tam měl alespoň jednou za život zavítat každý vášnivý lyžař.

Další články

AquaCity Poprad: Ekologický resort s téměř nulovými emisemi

Romantická Sardinie – 4 místa, která rozhodně stojí za poznání

4 místa, která vám ukáží to nejlepší z Mexika

4 české přírodní zázraky, které jste mohli vidět ve filmu

4 úchvatná velkoměsta světa nabízí spoustu možností, jak se bavit

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *