Nové Želvy ninja: Mutantí chaos značce ostudu nedělají. Možná jsou naopak nejlepší

Adam Valový
28. července 2023
3 minuty čtení

Nejnovější pokračování příběhu želvích ninjů se na filmový trh přiřítilo s nečekanou silou. I když předchozí animovaný snímek z roku 2007 a následné hrané verze nepatřily mezi největší úspěchy, značka má stále pevnou základnu oddaných fanoušků. A právě jeden z nich, oblíbený herec Seth Rogen, se rozhodl těmto zeleným hrdinům dát novou příležitost.

„Želvy Ninja: Mutantí chaos“ se vrací k animovanému stylu, ale tentokrát s novým mladistvým nádechem a inspirací z úspěchu animovaného filmu Spider-Man. Rogen spolupracoval s režisérem Jeffem Rowem, který se proslavil díky netflixovému hitu „Rodina na baterky“. První recenze překvapivě ukazují, že tento nový přístup zřejmě funguje.

Na Rotten Tomatoes se objevují nadšené ohlasy, kdy 97 % recenzí vyjadřuje spokojenost s filmem a uděluje mu vysoký rating 7.7. „Mutantí chaos“ je označován za svižnou, zábavnou a chytře napsanou podívanou. Svěží přístup a nová animace lákají diváky k návštěvě kina. Mnozí již nazývají tento film dosud nejlepším zástupcem želvího světa.

Vizuální stránka sice nemusí dosahovat úrovně konkurenčního Spider-Mana, ale tvůrci se rozhodli vybrat vlastní styl, který dává filmu osobitost a odlišuje ho od jiných děl. Akční scény jsou stále podmanivé a nabízejí solidní zážitek.

Nové Želvy Ninja spojují akci s mladistvou komedií a líčí příběh mladých hrdinů v období jejich dospívání. Mladé hlasové obsazení dodává postavám novou energii a diváci si je rychle zamilují. Rogen s Rowem se rozhodli zahrnout do filmu i nostalgiu pro fanoušky původních animovaných želv a starších filmů, a toto spojení může zaujmout nové diváky, kteří s touto značkou dosud neměli zkušenost.

Scénář se drží osvědčených příběhových schémat, ale ve třetí části filmu překvapí originálními zvraty. Někteří kritici však vyjadřují názor, že mix akčních scén a dospívajících hrdinů není stoprocentně sladěný, a čekali by od Rogena ještě více odvážných a vtipných momentů. Nicméně většina lidí shodně tvrdí, že „Želvy Ninja: Mutantí chaos“ jsou skvělou letní zábavou, která stojí za to.

Jisté je, že nový film o Leonardovi, Rafaelovi, Michelangelovi a Donatellovi si najde své místo u diváků a osloví nejen staré fanoušky, ale i novou generaci příznivců této kultovní série.

Foto: Paramount Pictures

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  28. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky