Nový Olymp: Romantické drama o lásce, plynutí času a kinematografii

Adam Valový
15. října 2023
3 minuty čtení

Máte rádi italská romantická dramata? Pak si nenechte ujít snímek Nový Olymp (Nuovo Olimpo), který se chystá zahřát srdce diváků na Netflixu. Příběh se odehrává se v 70. letech a vypráví o páru stejného pohlaví, který se do sebe bláznivě zamiluje, ale bohužel musí čelit nečekané události, která je rozdělí na třicet let. Trailer k tomuto dramatu ukazuje pohled do dvou odlišných ér: jednu, kde se Enea a Pietro setkají ve svých dvaceti letech a druhou, kdy se stále vzdalují, ovšem s nadějí na opětovné spojení.

V prvním období jsou Enea (Damiano Gavino) a Pietro (Andrea Di Luigi) dva mladí muži plni naděje a vášně. Jejich láska je nesmírně silná, avšak tato doba je poznamenána hlubokými předsudky vůči LGBTQIA+ komunitě. Jejich vztah je proto tajný a velmi napjatý. Politické bouře v Itálii jejich vztah ještě více zkomplikují, a nakonec je násilně rozdělí. I přesto si Enea a Pietro nesou v srdci naději, že se jednoho dne znovu setkají.

Druhá část příběhu se nese v duchu milostného dopisu, jehož podstatou není jen vztah dvou mužů, ale také svět kinematografie. Jeden z nich se totiž stává renomovaným filmařem, který prostřednictvím svých filmů znovu prožívá svůj krátký, avšak intenzivní milostný příběh. Svá díla koncipuje jako specifický vzkaz lásky, který zanechal v minulosti. Jeho tvorba se stává stále více uznávanou a veřejnost se intenzivně zajímá o tajemství a snaží se vypátrat fakta z jeho minulého vztahu.

Režie tohoto poutavého příběhu se ujal turecký režisér Ferzan Özpetek, který spolu s Giannim Romolim napsal i scénář. Nový Olymp slibuje emocionální hloubku a vizuální krásu, která tomuto talentovanému režisérovi vlastní. Příběh je zpracován citlivě a respektuje osobní a sociální výzvy, s nimiž se protagonisté musí vypořádat.

Otázkou zůstává, jak se tyto dvě paralelní linie příběhu nakonec propojí a jak to dopadne s milenci. Jaké tajemství nese s sebou jejich láska a co přinese do jejich životů? To vše se dozvíme už 1. listopadu, kdy bude Nový Olymp dostupný na Netflixu. Snímek kromě romantického příběhu slibuje i pohled na vývoj společnosti a kinematografie v průběhu několika desetiletí. Budeme tedy svědky lásce, která překonává čas a připomíná nám, že i může zvítězit navzdory všem překážkám.

Zdroj: Netflix

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  15. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky