Pátá série Stranger Things bude poslední. Vše, co byste o ní měli vědět

Adam Valový
30. července 2023
3 minuty čtení

Po dlouhém čekání jsme se konečně dozvěděli oficiální zprávu od tvůrců oblíbeného seriálu Stranger Things. A ano, je to pravda, tušené se (bohužel) stalo zřejmým – pátá řada bude závěrečnou kapitolou fenomenální dobrodružné jízdy, která pohltila miliony fanoušků na celém světě. Co nás v této poslední epické sérii do světa Upside Down čeká?

Tvůrci bratři Matt a Ross Dufferovi přiznali, že měli naplánovaný celý příběh Stranger Things již před sedmi lety – a předpokládali čtyři nebo pět sezón. Avšak vyprávění se rozrostlo nad očekávání, a tak se nyní blížíme k velkolepému finále. Čtvrtá řada je předposlední, a jejím cílem je maximalizovat napětí. Pátá série následně jedinečný příběh ve velkém stylu zakončí.

I když není zcela jasné, zda se natáčení páté série již rozjelo, očekává se, že by premiéra mohla proběhnout na přelomu let 2024 a 2025. První epizoda ponese název „The Crawl“ (Plížení), a aby se rozloučení bylo důstojné, poslední epizoda bude trvat nejméně dvě hodiny. Měli bychom se připravit na nečekané zvraty a spoustu emotivních scén.

A co tedy vlastně tvůrci o ději páté série prozradili? Popsali ji jako spojení první a čtvrté řady, ovšem doplněnou o pořádnou porci adrenalinu. To naznačuje, že nás čeká další nezapomenutelné dobrodružství, které posune oblíbené postavy na zcela novou úroveň. Naštěstí se budeme moci těšit na původní osazenstvo, které jsme si zamilovali, a dočkáme se i jednoho překvapení – hvězdy Terminátora Lindy Hamilton, která se připojí k původnímu obsazení. Což slibuje ještě intenzivnější zážitek.

Oficiální trailer ještě není k dispozici. I tak se ale můžete naladit prostřednictvím zdařilého konceptu.

Fanoušci nemusí mít obavy, pravděpodobně totiž nebudou muset mezi čtvrtou a pátou sérií čekat tak dlouho jako v případě třetí a čtvrté řady. Tvůrci slibují kratší interval.

Produkce seriálu byla bohužel na krátkou dobu pozastavena kvůli hollywoodské stávce scenáristů a herců, což by mohlo v konečném důsledku přeci jen způsobit určité zpoždění, nicméně fanoušci na epické zakončení zcela jistě počkají.

Všechno jednou končí a seriál Stranger Things není výjimkou. Stal se nejen kultovním fenoménem, ale také zanechal nevymazatelnou stopu v srdcích diváků snad na všech kontinentech. Pátá řada slibuje ještě silnější dobrodružství a emotivní rozloučení s postavami, které milujeme. Takže se pozvolna připravme na nezapomenutelný závěr a buďme vděční, že jsme mohli být součástí fantastického světa.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  30. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky