Filmy

Peníze těch tupců: Jak internetová komunita změnila pravidla Wall Street

V září se do kin chystá filmová lahůdka, která slibuje smích, drama a poučení z reálných událostí z finančního světa. Životopisné komediální drama s názvem „Peníze těch tupců“ (v anglickém originále „Dumb Money“) se stane jedním z největších filmových lákadel měsíce. Klíčovou roli v příběhu zde hraje společnost GameStop, která se stala fenoménem burzovního světa.

Hlavními protagonisty filmu jsou herecké hvězdy Pete Davidson, Seth Rogen, Paul Dano a Sebastian Stan. Výjimečná kombinace těchto talentovaných herců slibuje nejen kvalitní herecké výkony, ale také nesmírně zajímavý pohled na události, které doslova otřásly Wall Streetem.

Hlavním motivem filmu je boj Davida s Goliášem – neuvěřitelný příběh party amatérských investorů, kteří na internetu spojili s cílem ukázat na křehkost burzy na Wall Street. Tito odvážní jedinci začali systematicky navyšovat hodnotu společnosti GameStop, až z ní učinili nejúspěšnější firmu na světě. Tím ovšem utrpěly významné hedgeové fondy a nezávislí „short selleři“ přišli o značné finanční zisky.

Klíčovým tématem se stal fenomén „meme stocks“. Termín označuje akcie společností, které získaly na popularitě díky sociální aktivitě na internetu. K tomu slouží platformy jako Reddit, Twitter a Facebook, které hostí komunity schopné ovlivnit ceny těchto akcií. Samotná komunita na subredditu WallStreetBets, která byla původně založena pro vtipkování a neformální diskuse mezi amatérskými investory, se stala katalyzátorem ekonomického chaosu. To vedlo k nečekaným výkyvům na akciových trzích, což způsobilo nejen finanční ohrožení, ale i obrovský zájem médií.

Výroba filmu započala již v únoru 2021, tedy krátce po skutečných událostech kolem GameStopu. Práva na knihu získalo studio MGM. Scenáristky Rebecca Angelo a Lauren Schuker Blum se připojily k projektu v květnu téhož roku, tedy krátce před vydáním knihy. Film režíroval Craig Gillespie. Původně mělo studio MGM film produkovat, ale projekt převzala společnost Black Bear Pictures.

Atraktivní je také obsazení filmu. Paul Dano ztvární postavu YouTubera Keitha Gilla, Seth Rogen se stane výkonným ředitelem hedgeového fondu Gabea Plotkina, Sebastian Stan představí výkonného ředitele společnosti Robinhood Vlada Teneva a Pete Davidson ztvární Keithova bratra Kevina.

Premiéra filmu „Peníze těch tupců“ byla stanovena na 21. září. Ať patříte mezi burzovní nadšence nebo jen obyčejné diváky, tento film vám doručí zábavu, poučení a nevšední pohled do nitra finančního světa, který nás všechny ovlivňuje více, než si často připouštíme.

Další články

Uprostřed ničeho: Klaustrofobický thriller, který by se mohl stát skutečností

Ďábelské alibi: Netflix odkryje jeden z nejzáhadnějších soudních procesů v historii

Toxickému mstitel se vrací v remaku: Blýskne se v něm „hobbit“ Elijah Wood

Zdrojový kód: Na Netflix míří nejlepší sci-fi posledních let!

Do kin se valí nová skvělá sci-fi: Stvořitel vám možná vyrazí dech

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *