Šperky

Perlové šperky jsou krásné i hodnotné. Kde pořídíte kvalitu?

Toužíte po originálním a kvalitním šperku, ale nechcete za něj platit desetitisíce? Vsaďte na tradici. Perly. Jsou decentní, hodí se ke všemu a nikdy nevyjdou z módy.

Krásný náramek perlový

Jakýkoli klenot je doplněk, který podtrhne váš celkový outfit. Mohou to být náušnice, náramky, náhrdelníky, prsteny. Jestli máte jednobarevné oblečení, může být šperk i masivnější. Jen to celý outfit povznese na stylovou záležitost. Nadčasové kousky neutrálních barev se zase budou hodit ke každému oblečení a pro jakoukoli příležitost. A právě pokud toužíte po klasice, tak skvělou volbou jsou perly. Krásný bude náramek perlový. Decentní a cenově dostupný artikl, který umí být tradiční i moderní. Perly mají totiž mnoho odstínů. Klasikou jsou bílé variace v mnoha podobách – sněhové bílé, duhové, krémové. Pak jsou ovšem i specifické kousky. Růžové, černé apod. Samotných perel je několik druhů. Populární jsou ty s názvem Akoya z Číny, Vietnamu nebo Japonska. Jsou velké asi 5 až 9 mm a jejich barva je různá, od bílých růžových až po zelenkavé. A známé jsou i tahitské perly, ty pochází z ústřic s černými okraji. U jižního Pacifiku, v Austrálii, Barmě, Indonésii a v okolních zemích se zase vyskytují perličky barvy bílé, žluté, žlutooranžové nebo modré, někdy mají i růžový, zelený či modrý nádech.

Velký výběr perel – Tiniana

Opravdu vzácné kousky se vyrábí tak, že se šperkař probere stovkami perel, aby se našly barevně stejné, proto jsou šperky z těchto perel tak vzácné a hodnotné. Jestli si ale vyberete i třeba levnější kousek, ale je tam pravá perla, pořídíte si klenot, který se dá dědit z generace na generaci a jeho hodnota neklesne, spíš stoupne. Důležitou roli pak hrají i použité materiály kovu, může to být zlato v podobě žlutého, bílého či růžového odstínu. Proč ale zrovna perly jsou takto variabilní a žádané? Jde o specifický produkt přírody. Nejedná se o kámen jako diamant nebo safír, což jsou produkty neživé přírody. Perla vznikne tak, že do schránky mlže vnikne cizí tělísko (např. písek) a mlž se začne bránit tím, že produkuje perleťovou hmotu. Ta obalí zrnko písku a vznikne perla. Velkou nabídku nejen perel najdete na stránkách Tiniana, kde je doslova ráj šperků vytříbené kvality.

Další články

Jak vybrat snubní prsten, aby vám každý den připomínal ten nejkrásnější den

Rozmazlete se luxusními šperky

Inspirativní šperky Swarovski

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *