Cestování

Podzimní toulání krásou

Venku dopadají první barevné listy k vašim nohám. Mlčky se jimi brouzdáte cestou z práce a nastavujete tvář ještě hřejivým slunečním paprskům. Zase to uteklo a je tu podzim. A vy jste celé léto strávila sezením u počítače v pracovním shonu. Nebyl čas na procházku. Cítíte únavu a chuť si pořádně odpočinout v jiném prostředí. V tomhle naladění vcházíte na okraj města. Vaše oči zaujme malá kavárnička, která ještě nabízí venkovní posezení. Automaticky k ní dojdete a mlčky se schoulíte do pohodlného křesla. Držíte teplý šálek s voňavou kávou v ruce, když váš pohled přitáhne reklamní bilboard. Text na něm se vám hned zalíbí.

Putování líbezným krajem Francie

Zasníte se. Nezaměnitelná krása Provence vás vždycky lákala k prozkoumání. Je tam tolik krás. Nebo nádherná atmosféra Versailles, gotická nádhera Notre-Dame a královská katedrála v Remeši. Spatřit filmové Saint-Tropez a projít Paříž po vlastní ose. Pak si na chvíli sednout a vychutnat si sklenici vynikajícího šampaňského. Zpět z atmosféry zámků na Loiře vás dostává zvuk brzdícího auta. Znovu se zadíváte na plakát s obrázky známých míst Paříže. Vždyť i teď je čas na dovolenou. Čas pořádně si odpočinout. A název Poznávací zájezd do Paříže je tak lákavý.

Římské okouzlení

Ale v tu chvíli se vám vybaví usměvavá tvář manžela. Tolik mluví o Itálii. Jak rád by navštívil starověký Řím, samotnou kolébku moderní civilizace. Prošel líbezné Toskánsko, objevil kouzla ostrovů Sardinie a Sicílie. Miluje divokou krásu přírody s nádhernými panoramaty. A také toulání po známých památkách, třeba božská Florencie nebo šikmá věž v Pise. Zrovna nedávno vám ukazoval titulek v oblíbeném časopise Poznávací zájezd do Říma. V pracovním shonu vám nedošlo, že mu také chybí společné poznávací a odpočinkové chvíle.

Jenže kam tedy odjet? Dát přednost krásám Paříže nebo Říma? A tu vás to napadne. Obojí. Vždyť si to přece zasloužíte.

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *