Cestování

Podzimní toulání krásou

Venku dopadají první barevné listy k vašim nohám. Mlčky se jimi brouzdáte cestou z práce a nastavujete tvář ještě hřejivým slunečním paprskům. Zase to uteklo a je tu podzim. A vy jste celé léto strávila sezením u počítače v pracovním shonu. Nebyl čas na procházku. Cítíte únavu a chuť si pořádně odpočinout v jiném prostředí. V tomhle naladění vcházíte na okraj města. Vaše oči zaujme malá kavárnička, která ještě nabízí venkovní posezení. Automaticky k ní dojdete a mlčky se schoulíte do pohodlného křesla. Držíte teplý šálek s voňavou kávou v ruce, když váš pohled přitáhne reklamní bilboard. Text na něm se vám hned zalíbí.

Putování líbezným krajem Francie

Zasníte se. Nezaměnitelná krása Provence vás vždycky lákala k prozkoumání. Je tam tolik krás. Nebo nádherná atmosféra Versailles, gotická nádhera Notre-Dame a královská katedrála v Remeši. Spatřit filmové Saint-Tropez a projít Paříž po vlastní ose. Pak si na chvíli sednout a vychutnat si sklenici vynikajícího šampaňského. Zpět z atmosféry zámků na Loiře vás dostává zvuk brzdícího auta. Znovu se zadíváte na plakát s obrázky známých míst Paříže. Vždyť i teď je čas na dovolenou. Čas pořádně si odpočinout. A název Poznávací zájezd do Paříže je tak lákavý.

Římské okouzlení

Ale v tu chvíli se vám vybaví usměvavá tvář manžela. Tolik mluví o Itálii. Jak rád by navštívil starověký Řím, samotnou kolébku moderní civilizace. Prošel líbezné Toskánsko, objevil kouzla ostrovů Sardinie a Sicílie. Miluje divokou krásu přírody s nádhernými panoramaty. A také toulání po známých památkách, třeba božská Florencie nebo šikmá věž v Pise. Zrovna nedávno vám ukazoval titulek v oblíbeném časopise Poznávací zájezd do Říma. V pracovním shonu vám nedošlo, že mu také chybí společné poznávací a odpočinkové chvíle.

Jenže kam tedy odjet? Dát přednost krásám Paříže nebo Říma? A tu vás to napadne. Obojí. Vždyť si to přece zasloužíte.

Další články

Jak v létě cestovat se psem

Plánujete s miminkem dovolenou u moře?

12 nejlepších míst, která musíte navštívit na Tchaj-wanu

Poznejte krásy exotické Srí Lanky

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *