Pořizujete nová okna? Víme, v čem se liší a jak vybrat ta správná!

Lenka Němcová
26. března 2020
2 minuty čtení

Pořízení nových oken je často značnou investicí, takže řádný výběr je rozhodně na místě. Konkrétně je potřeba hlavně zvážit, jaký druh oken zvolíte. Každá z nabízených variant má totiž své přednosti a je vhodnější pro jiné použití. Výběr si také načasujte s dostatečným předstihem.

Univerzální plastová okna

Ptáte se, proč jsou v posledních letech plastová okna tolik oblíbená? Důvodem je hlavně jejich univerzální použití. Jsou nenáročná na údržbu a nabízí výborné těsnící vlastnosti. V kombinaci s kvalitními skly se hodí do nízkoenergetických či pasivních domů. Ve městech zase oceníte jejich schopnost eliminovat hluk z ulice. Existují v různých provedeních a dekorech, takže jistě najdete variantu pasující k vašemu domu.

Klasika v podobě dřevěných oken

Druhou nejčastější volbou jsou dřevěná okna. Ta jsou prověřená staletími a v moderním pojetí dokážou nabídnout velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Mohou však vyžadovat o malinko více péče v porovnání s plastovými okny. Za to se však odmění delší životností a příjemným působením přírodního materiálu. Samozřejmostí je kvalitní kování pro bezproblémové používání a zajištění bezpečnosti oken. Variant existuje více a záleží i na možnostech v rámci montáže.

Speciální variantou jsou špaletová okna složená ze dvou okenních tabulí. K vidění bývají hlavně na chatách a chalupách či u historických objektů. Opět existuje moderní pojetí s propracovaným systémem dřevěných hranolů tak, aby okna měla co možná nejlepší vlastnosti.

Odolná hliníková okna

Pevná a odolná hliníková okna najdou své uplatnění hlavně u komerčních či technických budov. Mají luxusní vzhled a rámy z hliníku dokážou vyřešit problém s atypickými rozměry oken. Slušet budou novostavbám a budovám v moderním stylu.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky