Bydlení a styl

Pořizujete nová okna? Víme, v čem se liší a jak vybrat ta správná!

Pořízení nových oken je často značnou investicí, takže řádný výběr je rozhodně na místě. Konkrétně je potřeba hlavně zvážit, jaký druh oken zvolíte. Každá z nabízených variant má totiž své přednosti a je vhodnější pro jiné použití. Výběr si také načasujte s dostatečným předstihem.

Univerzální plastová okna

Ptáte se, proč jsou v posledních letech plastová okna tolik oblíbená? Důvodem je hlavně jejich univerzální použití. Jsou nenáročná na údržbu a nabízí výborné těsnící vlastnosti. V kombinaci s kvalitními skly se hodí do nízkoenergetických či pasivních domů. Ve městech zase oceníte jejich schopnost eliminovat hluk z ulice. Existují v různých provedeních a dekorech, takže jistě najdete variantu pasující k vašemu domu.

Klasika v podobě dřevěných oken

Druhou nejčastější volbou jsou dřevěná okna. Ta jsou prověřená staletími a v moderním pojetí dokážou nabídnout velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Mohou však vyžadovat o malinko více péče v porovnání s plastovými okny. Za to se však odmění delší životností a příjemným působením přírodního materiálu. Samozřejmostí je kvalitní kování pro bezproblémové používání a zajištění bezpečnosti oken. Variant existuje více a záleží i na možnostech v rámci montáže.

Speciální variantou jsou špaletová okna složená ze dvou okenních tabulí. K vidění bývají hlavně na chatách a chalupách či u historických objektů. Opět existuje moderní pojetí s propracovaným systémem dřevěných hranolů tak, aby okna měla co možná nejlepší vlastnosti.

Odolná hliníková okna

Pevná a odolná hliníková okna najdou své uplatnění hlavně u komerčních či technických budov. Mají luxusní vzhled a rámy z hliníku dokážou vyřešit problém s atypickými rozměry oken. Slušet budou novostavbám a budovám v moderním stylu.

Štítky

Další články

Plot zběsile rychle

Každý nápoj vyžaduje jiný druh sklenice. Víte, kterou kdy použít?

Interiérové studio vám pomůže vytvořit snovou kuchyň na míru

Výhody bydlení ve vznikajícím rezidenčním projektu Vilapark Klamovka

Nemovitosti v dražbě jako příležitost levného bydlení

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.