Pořizujete si nové brýle? Vybírejte podle módy a tvaru obličeje

Lenka Němcová
26. ledna 2021
2 minuty čtení

Chystáte si pořídit sluneční nebo dioptrické bryle? Ve výběru vám napoví tvar vašeho obličeje a také momentální módní trendy.

Především musíme brát brýle jako módní doplněk, který by měl ladit nejen s vaším stylem, ale i zvýraznit váš obličej.

Podle čeho vybírat obroučky?

Nejlehčí to malí lidé s oválným obličejem, protože těm sluší jakýkoliv tvar brýlí. Hranatý obličej potřebuje spíše zjemnit, proto mu sluší brýle kulaté. Oproti tomu kulatý obličej by měl volit mezi hranatými obroučkami. Lidé s obličejem tvaru „trojúhelníku“ by měli volit mandlový či kočičí tvar. Je potřeba mít na paměti, že dioptrické brýle nás některé provází celý život, proto je potřeba jejich výběru věnovat patřičnou pozornost.

Sluneční brýle volíme podle účelu

Jste vášnivý cyklista, lyžař nebo milujete jachting nebo jen tak trávíte volný čas v přírodě? Pořiďte si kvalitní sportovní brýle určené pro váš oblíbený sport nebo pro váš volný čas. Ale pozor, nikdy tyto brýle neberte k elegantnímu outfitu. Celý váš vyladěný outfit by to naprosto zrušilo. Ke kostýmu, obleku či saku se hodí pouze elegantní sluneční brýle.

Brýle na práci s počítačem

Brýle k počítači potřebujete zejména při dlouhodobé a pravidelné práci s počítačem a sledování obrazovky monitoru. Eliminují negativní modré záření z monitoru a tak chrání vaše oči před poškozením.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky