Potřebujete nákladní vůz? Přečtěte si, v čem je lepší starší než nový

Lenka Němcová
1. dubna 2020
3 minuty čtení

Pustili jste se do podnikání nebo jen rozšiřujete firmu o další služby a neobejdete se bez nákladního auta, tahače s přívěsem či jiné speciální techniky? Pokud již máte za sebou prvotní analýzu trhu, zřejmě tušíte, že koupě nového vozidla představuje enormní finanční zátěž, a to i v případě financování formou úvěru. V mnoha ohledech je výhodnější nákup v bazaru.

Předejděte enormní ztrátě hodnoty

Největší nevýhodou pořízení nového vozidla je strmý pád původní ceny. Jakmile se do technického průkazu zapíše první majitel, hodnota klesá zhruba o 20-30 %. V průběhu prvních pěti let pak každoročně v průměru o deset procent (v závislosti na konkrétním modelu a značce). Proto je na místě otázka, zda se vám investice v řádu milionů korun vyplatí. Koupí bazarové nákladní techniky ušetříte i většinu původní ceny – dobrým příkladem je prodej sklápěčů ve specializovaném bazaru TruckCentre.

Na co si dát v bazaru pozor?

Při výběru staršího nákladního vozidla mějte na paměti, že stáří vozů nemusí o celkovém technickém stavu nic moc vypovídat. Rozhodující nemusí být ani stav tachometru – mnohem důležitější je skutečná míra opotřebení jednotlivých dílů, míra koroze či fakt, zda byl daný kus bouraný. Neriskujte a nechte automobil důkladně prověřit nezávislým technikem. Naprostou samozřejmostí je důsledný výběr autobazaru – preferujte prodejce, kteří si zakládají na dobrých referencích a působí v oboru dostatečně dlouho. Dobrou volbou je prodej a pronájem nákladní techniky ve zmíněném TruckCentru.

Ušetřit můžete i pronájmem

Budete nákladní vozidla využívat průběžně po celý rok, nebo spíše nárazově? V takovém případě máte ještě jednu možnost, jak snížit zátěž firemní cashflow – namísto vlastního vozového parku zvažte pronájem. Kromě finanční úspory získáte možnost výměny různých druhů nákladních vozidel podle aktuální potřeby.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky