Auto/moto

Potřebujete nákladní vůz? Přečtěte si, v čem je lepší starší než nový

Pustili jste se do podnikání nebo jen rozšiřujete firmu o další služby a neobejdete se bez nákladního auta, tahače s přívěsem či jiné speciální techniky? Pokud již máte za sebou prvotní analýzu trhu, zřejmě tušíte, že koupě nového vozidla představuje enormní finanční zátěž, a to i v případě financování formou úvěru. V mnoha ohledech je výhodnější nákup v bazaru.

Předejděte enormní ztrátě hodnoty

Největší nevýhodou pořízení nového vozidla je strmý pád původní ceny. Jakmile se do technického průkazu zapíše první majitel, hodnota klesá zhruba o 20-30 %. V průběhu prvních pěti let pak každoročně v průměru o deset procent (v závislosti na konkrétním modelu a značce). Proto je na místě otázka, zda se vám investice v řádu milionů korun vyplatí. Koupí bazarové nákladní techniky ušetříte i většinu původní ceny – dobrým příkladem je prodej sklápěčů ve specializovaném bazaru TruckCentre.

Na co si dát v bazaru pozor?

Při výběru staršího nákladního vozidla mějte na paměti, že stáří vozů nemusí o celkovém technickém stavu nic moc vypovídat. Rozhodující nemusí být ani stav tachometru – mnohem důležitější je skutečná míra opotřebení jednotlivých dílů, míra koroze či fakt, zda byl daný kus bouraný. Neriskujte a nechte automobil důkladně prověřit nezávislým technikem. Naprostou samozřejmostí je důsledný výběr autobazaru – preferujte prodejce, kteří si zakládají na dobrých referencích a působí v oboru dostatečně dlouho. Dobrou volbou je prodej a pronájem nákladní techniky ve zmíněném TruckCentru.

Ušetřit můžete i pronájmem

Budete nákladní vozidla využívat průběžně po celý rok, nebo spíše nárazově? V takovém případě máte ještě jednu možnost, jak snížit zátěž firemní cashflow – namísto vlastního vozového parku zvažte pronájem. Kromě finanční úspory získáte možnost výměny různých druhů nákladních vozidel podle aktuální potřeby.

Další články

Proč je vyžadována ekologická likvidace vozidel?

Jak správně umýt auto?

Pravidla pro bezpečnou jízdu na motocyklu v zimě

Jak na kvalitní servis vašeho vozu Škoda? Poradíme vám!

Aby vám objížďky nezkazily dovolenou!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *