Proč si chlapi lakují nehty na černo?

Adam Valový
23. ledna 2023
7 minut čtení

Černý lak na nehty je oblíbeným trendem, který se objevuje již delší dobu. Muži i ženy jím mohou vyjádřit své názory, postavení, sexualitu nebo jen podpořit společenskou věc.

Černé nehty jsou často spojovány s gotickou subkulturou a jsou běžné mezi lidmi, kteří se zajímají o vše temné a ponuré.

V posledních letech se černý lak na nehty stal více mainstreamovým a používají ho celebrity k vyjádření svého názoru na různé společenské otázky.

Někteří lidé říkají, že černá je barvou smrti, a znamená tak smutek. Jiní říkají, že černá je barvou zla nebo projevem vzpoury proti očekáváním společnosti.

Většina lidí se však shoduje, že souvisí s tím, že černá barva představuje moc a sílu. V dávných dobách nosili muži nehty nalakované na černo jako znak postavení a moci.

Proč je to trend?

Černý lak na nehty (nebo také černý lak na nehty) je módní trend, který v posledních letech získává na popularitě. Existuje mnoho důvodů, proč muži nosí černý lak na nehty, ale mezi ty nejoblíbenější patří to, že je to výraz, vypadá cool a drsně.

Zdá se, že černé nehty jsou trendem spíše u mužů než u žen. Muži nad nimi měli vždy navrch, zatímco ženy byly při výběru stylu konzervativnější. Je to proto, že s nošením černého laku na nehty je spojena určitá míra mužnosti, díky níž se lidé cítí mužněji, když ho nosí.

Co znamená nosit černý lak na nehty?

Pro některé znamená nošení černého laku na nehty snahu ukázat lásku k černé barvě. Pro jiné je to znamení smutku nebo solidarity s lidmi z komunity LGBTQ. V některých kulturách může černá barva také vyjadřovat smutek nebo hněv.

Zdá se, že nošení černého laku na nehty u mužů je spojeno s určitou mírou smutku a truchlení, proto se často nosí při pohřbech nebo jiných smutných událostech. Je to také způsob, jak projevit solidaritu s ostatními muži, kteří se cítí ztraceni nebo osamělí ve světě.

Tento trend vznikl ve Francii a od té doby se rozšířil po celém světě. Někteří lidé se domnívají, že tento trend je jen novou formou vzpoury proti tradičním genderovým rolím, zatímco jiní si myslí, že je to jen další způsob, jak se zkrášlit, aniž byste ve skutečnosti dělali něco příliš odlišného od toho, co byste dělali normálně.

Vyjádřit svůj stav

Muži nosí černý lak na nehty, aby ukázali své postavení a dominanci. Je to pro ně také způsob, jak vyjádřit svou mužnost, aniž by cokoli řekli.

Muži, kteří nosí černý lak na nehty, jsou zajímavým trendem, který koluje po sociálních sítích. Symbolizuje mužnost a formu sebevyjádření, kterou muži používají už po staletí.

Stará tradice nošení černého laku na nehty jako znamení statusu nebo dokonce jako způsob komunikace s ostatními lidmi prostřednictvím řeči těla je v mnoha zemích dodnes velmi populární.

V moderní době se tato tradice změnila a mnoho mužů nyní nosí černý lak na nehty z opačného důvodu – aby zaujali ženy.

Vyjádření názoru

Nošení černého laku na nehty u mužů je kontroverzní téma, ale stále je to aktuální. Někteří muži tím vyjadřují svůj názor a někteří to dělají jen proto, aby vypadali cool.

Pro sociální důvody

Černý lak na nehty u mužů je trendem poslední doby, který vzbudil velkou pozornost médií. Toto hnutí vzniklo v Číně a podpořily ho celebrity jako Andy Lau, Wu Yifan a Huang Xiaoming.

Muži nosící černý lak na nehty jsou aktem solidarity s hnutím Black Lives Matter. Muži vystupující proti rasismu a nadřazenosti bílé rasy nosí černý lak na nehty, aby vyjádřili podporu hnutí Black Lives Matter.

Muži, kteří nosí černý lak na nehty, také vysílají společnosti vzkaz, že nemají zájem být spojováni s bělošstvím nebo nadřazeností bílé rasy.

Hnutí Men Wear Black vzniklo jako reakce na kampaň organizace Time’s Up. Myšlenkou této kampaně je, aby muži nosili černý lak na nehty a projevili tak solidaritu se ženami, které se staly oběťmi sexuálního násilí.

Je to módní trend

Muži nosí černý lak na nehty, protože je to módní záležitost. Obvykle je spojován s rebelstvím a individualitou. V dřívějších dobách ho nosili především muži, kteří se věnovali jazzu a bluesové hudbě. Postupem času se tento trend změnil a stále více mužů ho nosí jako módní doplněk.

Vyjádření sexuality

Muži nosí černý lak na nehty, aby vyjádřili svou sexualitu. Černá barva je spojována se smrtí, smutkem a podsvětím. Je považována za smyslnou barvu, kterou ženy i muži považují u mužů za přitažlivou. Černá barva je tradičně spojována s mužností a mocí. Je také jednou z barev, které se obvykle vyskytují v mužském oblečení, jako jsou obleky, košile a kravaty.

Podle volby

Muži někdy nenosí černý lak na nehty, protože se snaží být tajemní, sexy nebo výstřední. Je jim jedno, co si o nich ostatní myslí. Prostě se jim líbí, jak to vypadá, když si nalakují nehty touto barvou.

Hnutí Polished Man

Muži, kteří nosí černý lak na nehty na podporu hnutí The Polished Man Movement, jsou stále populárnější. Hnutí vzniklo ve Velké Británii a rozšířilo se do Ameriky, Austrálie a Kanady. Muži jsou vyzýváni, aby si v pátek v rámci hnutí nalakovali nehty černým lakem. Cílem hnutí je vyjádřit solidaritu s muži, kteří byli sexuálně zneužiti nebo napadeni.

Je divné, když si muž lakuje nehty na černo?

Vůbec ne! Muži si mohou nalakovat nehty jakoukoli barvou a nepůsobí kvůli tomu méně mužně. Černý lak na nehty je klasika pro ženy, ale je oblíbenou volbou i pro muže. To není vůbec divné, když se nad tím zamyslíte. Lak na nehty je jen další způsob, jak vyjádřit sebe a svou osobnost!

Černá barva je silným symbolem smutku. Je to barva, která se v mnoha kulturách používá k vyjádření úcty a smutku. Například ve Spojeném království se černá barva tradičně nosí ve středu na znamení vzpomínky na ty, kteří zemřeli v uplynulém roce. V Severní Americe je černá barva již dlouho spojována se smrtí a smutkem.

Muži si lakují nehty na černo z nejrůznějších důvodů a normální je i to, že se jim prostě líbí, jak vypadají!

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  24. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky