Profesionální řidiči se bez digitálních tachografů neobejdou

Adam Valový
12. června 2017
2 minuty čtení

Analogové tachografy jsou postupně nahrazovány tzv. inteligentními digitálními tachografy, které lze monitorovat i na dálku a zaznamenávat přesnou polohu. Nařízení bylo schváleno Evropským parlamentem v roce 2014 a má za cíl minimalizovat míru podvodů a zjednodušit kontroly související s dodržováním povinných přestávek. Daná opatření by měla vést k celkovém zlepšení bezpečnosti silničního provozu.

Pro koho jsou inteligentní tachografy povinné?

Od roku 2015 běží tříletá lhůta, v rámci které musí být digitální tachografy zavedeny na trh. Do roku 2013 by jimi měla být vybavena všechna nákladní vozidla o hmotnosti nad 7,5 tuny. Podle evropského komisaře pro dopravu Siima Kallase opatření výrazně přispěje k tomu, aby nedocházelo k nezákonné manipulaci s přístroji.

Řidiči se však nemusí ničeho obávat. Dojde-li k porušení předpisů, nebudou automaticky sankciováni. Případný postih by se týkal zaměstnavatelů. Digitální tachograf navíc není povinný pro profese, pro které řízení není hlavním činností (např. řemeslníky).

Inteligentní tachografy jsou povinné pro nová vozidla od roku 2018. Provozovatelé starších vozidel mohou stále používat starší digitální tachografy. Majitelům nákladních vozidel mohou moderní tachografy přinést nemalou úsporu za pohonné hmoty a případné opravy, protože získají přesná data o stylu jízdy.

Kde tachografy seženete?

Prodej a servis tachografů, ale také širokého spektra dalších výrobků (snímače, systémy pro měření spotřeby…) zajišťuje firma Mechanika Děčín, která je již přes 20 let partnerem společnosti Continental Automotive GmbH.
Odborníci z Mechaniky Děčín nabízí špičkové technologie a v případě potřeby vám při výběru tachografu ochotně poradí. V nabídce najdete nejlepší digitální tachograf na trhu – model DTCO 2.1 s inovativními funkcemi, ale také analogové přístroje. Pro bližší informace o sortimentu zavítejte na www.mechanikadc.cz.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  12. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky