První trailer k nové Godzille Minus One láká na atomové výbuchy. Slibuje masakr!

Adam Valový
5. září 2023
3 minuty čtení

Godzilla, to monumentální filmové monstrum, které se stalo ikonou mezi milovníky kaiju filmů, se vrací v novém filmu nazvaném Godzilla Minus One. První trailer tohoto očekávaného snímku v nás zanechal silné dojmy. Slibuje vskutku epický návrat obří příšery.

Godzilla je postavou, která prošla mnoha různými interpretacemi a úhly pohledu. Byl ztělesněním válečných hrůz, brutálním monstrem plujícím v hlubinách oceánu, ale také hrdinou, který chrání svět před cizími invazemi a jinými hrozivými monstry. Tato rozmanitost interpretací umožňuje tvůrcům vytvářet různé příběhy a zapojit různé prvky do svých filmů. Zatímco současná americká série Godzilla vsadila na tuto poslední interpretaci, japonská filmová scéna, kde tato příšera vznikla, stále ráda experimentuje s jejími různými aspekty.

Trailer k Godzilla Minus One jde jinou cestou než některé předchozí filmy o Godzille. Namísto cílení pouze na samotnou příšeru, se tento trailer soustředí na síť postav, které jsou zachyceny uprostřed Godzillova řádění. Tím pádem přináší do popředí prvky katastrofického filmu, kde se diváci mohou identifikovat s obyčejnými lidmi, kteří se ocitají v neuvěřitelně nebezpečné situaci. Tento přístup umožňuje návrat ke kořenům série a připomíná nám, jak byla tato příšera původně použita jako symbol válečných hrůz a zkázy, která postihla civilní obyvatelstvo.

Film Godzilla Minus One je situován do poválečného Japonska, což dodává příběhu další hloubku a symboliku. Japonsko se po skončení války potýkalo s nesmírným zpustošením a utrpením, a Godzilla v tomto kontextu může být ztělesněním strachu a ničivou silou, která zemi přivede do ještě většího „mínusu.“ Film tak v podstatě zasahuje do historických ran japonské společnosti..

Trailer nešetří efektními vizuálními prvky, a to zejména ohromujícími atomovými výbuchy, které jsou pro Godzillu typické. Zvuky a obrazy těchto výbuchů navozují dojem, že se jedná o děsivý válečný masakr, který nám bude připomínat, jak moc může být Godzilla destruktivní a nezastavitelná.

Japonský premiérový termín pro film Godzilla Minus One je stanoven na 3. listopadu 2023, a fanoušci v zemi vycházejícího slunce se nemohou dočkat, až uvidí, jak se Godzilla vrátí na plátna kin. Američtí diváci se budou moci na tuto návratovou přehlídku těšit od 1. prosince 2023. Film slibuje vzrušující návrat jednoho z nejoblíbenějších filmových monster a zároveň nám oopět připomene jeho historický a symbolický význam. Godzilla se vrátí – a bude to návrat hodný pozornosti všech fanoušků kaiju filmů.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  5. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky