Tipy a rady

Servis notebooku: Jak často ho čistíte?

Vlastní notebook má dnes spousta lidí, počítače už v mnohých domácnostech ani nenajdete, přenosné zařízení je totiž daleko praktičtější. Jenže pokud s sebou svůj notebook nosíte doopravdy všude – do postele, na zahradu, do školy či práce, měli byste se o něj také odpovídajícím způsobem postarat.

Možná jste už slyšeli, že notebooku například nesvědčí, když si ho berete do postele a položíte na peřinu. Tehdy se totiž nemůže naplno chladit. Ovšem, i kdybyste si ho tam nikdy nebrali, časem se prostě zanese prachem a potřebuje vyčistit.

Troufnete si sami, nebo necháte čištění profesionálům?

Aspoň jednou za rok či dva roky byste měli notebook rozšroubovat a vyčistit od prachu. Můžete k tomu použít štěteček, dobré je také profouknout vnitřnosti stlačeným vzduchem. Někteří lidé ovšem tento postup u notebooků nedoporučují, používají ho pouze u stolních počítačů. Každopádně očistěte nejen viditelné chuchvalce prachu, ale i větráček. Hodí se také vyfoukat drobky z klávesnice. Raději se vyhněte omývání vodou, ta totiž elektronice nesvědčí.

Stlačený vzduch koupíte v obchodě s elektronikou a šroubováček doma nejspíš máte. I když občas je problém najít ten správný, protože třeba Macbooky mají velmi originální hvězdičkové šroubky. Spousta lidí se však stejně raději obrací na servis.

Dopřejte svému notebooku profesionální péči

Pro Brno servis notebooku nabízí například FopaNET. Notebook tam demontují a prach vyčistí štětečkem. Čištění doporučují minimálně jednou za dva roky v závislosti na prostředí, v němž je notebook umístěn.

Mimochodem, věděli jste, že vyčištěním notebooku se vám může zrychlit jeho běh? Někdy se totiž kvůli velkému množství prachu přehřívá, pak se sám restartuje, zamrzá či běží pomalu. Třeba to bude i váš případ. Abyste odhalili pravdu, přinesete ho do FopaNET, kde provádí Brno servis ntb zcela komplexně. Problém vašeho notebooku zajisté zjistí a následně odstraní.

Další články

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Pelyněk: Tradiční léčivá rostlina s mnoha přínosy pro lidské zdraví

Přechod: Vysvětlení, příznaky a zvládání této fáze života u žen

Příprava na přechodné období mezi letním a zimním počasím

Měsíček lékařský: Botanický skvost s léčebnou silou

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *