Sestra Smrt: Nová španělská duchařina na Netflixu má pořádně našlápnuto!

Adam Valový
26. října 2023
3 minuty čtení

Fanoušci hororového žánru, připravte se, protože Netflix pro vás chystá další strhující kousek. Po úspěšných seriálech jako Pád domu Usherů a Seminář, dorazí na obrazovky nový film Sestra Smrt (Sister Death/Hermana Muerte). Jisté je, že vás od zlat nedokáže zachránit žádná motlitba. Co vás čeká a nemine, se dozvíte již zítra.

Tento španělský hororový snímek je prequelem snímku Veronika- ikony španělského hororu v podání režiséra Paca Plazy (2017). Sestra Smrt byla poprvé představena na letošním filmovém festivalu v Sitges a fanoušci by si měli poznamenat premiéru na Netflixu na 27. října.

První španělské recenze hovoří jasně, Sestra Smrt není žádný odpad. „Demonstruje vývoj filmaře směrem k harmonickému vnímání žánru, který je stále melancholičtější,“ napsal například filmový kritik Jorge Loser z magazínu Espinof na Rotten Tomatoes.

Sestra Smrt zřejmě zajde mnohem dál než původní film. Zatímco Veronica částečně čerpala inspiraci ze skutečného příběhu Estefaníe Gutiérrez Lázaro, Sestra Smrt diváky přenese do temné fantasy a povypráví příběh jedné z vedlejších, ale dobře zapamatovatelných postav z Veroniky. Film garantuje všechny ingredience uspokojivého duchařského hororu s nádechem nunsploitation, což jsou filmy zahrnující křesťanské jeptišky žijící v klášterech během středověku.

Příběh Sestry Smrt začíná v poválečném Španělsku příchodem sestry Narcisy. Ta byla jako dítě oslavována jako náboženský zázrak díky svým svatým vizím. Ty jí zaručily intenzivní, ale krátkodobou regionální slávu, a tak se vydává do kláštera. Jak se začnou dít stále podivnější události a její víra je zpochybňována, odhalují se děsivé tajemství a brutální historie kláštera. Důsledky jsou šokující a částečně vedou k událostem, které se řeší ve filmu Veronika. Jendo je jisté, tady nepomáhají ani modlitby!

Děsivý dvouminutový trailer ukazuje jen náznaky příběhu, který se před námi odhalí, ale i tak slibuje maximální napětí a hrůzu.

Snímek Veronika byl ve své době považován za jeden z nejděsivějších filmů a byl volně inspirován záhadnou smrtí Estefaní Gutiérrez Lázaro, mladé ženy, která nevysvětlitelně zemřela po použití desky na vyvolávání duchů v roce 1991.

Sestra Smrt slibuje další dávku španělského hororového umění a jistě se stane zajímavým zážitkem pro všechny fanoušky žánru. Jestliže patříte mezi milovníky napínavých hororů, nezapomeňte si na tento film 27. října pustit. Bez hledu na to, jestli jste věřící, nebo ne, Sestra Smrt vás možní donutí zamykat dveře a kontrolovat, jestli je všechno v pořádku, než se odeberete do postele…

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  26. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky