Šestý díl legendárních Pirátů z Karibiku bude. Postará se o něj tvůrce Černobylu

Adam Valový
5. září 2023
3 minuty čtení

Piráti z Karibiku, jedna z nejznámějších filmových sérií v historii, se velmi pravděpodobně vrátí na plátna kin. Po dobrodružstvích kapitána Jacka Sparrowa v pěti předchozích filmech je ve fázi příprav šestý díl, který má potenciál změnit pravidla hollywoodského světa. Informace o novince se nesou v kuloárech již nějakou dobu, ale teď se zdá, že je vše konečně připraveno k definitivnímu zahájení natáčení.

Série Pirátů z Karibiku byla od prvního dílu zárukou vynikající zábavy pro diváky a ziskovosti pro filmaře, ale pátý díl s názvem „Salazarova pomsta“ jakoby ztrácel. Přestože přinesl solidní tržby ve výši 796 milionů dolarů, nepřekonal úspěch předchozích filmů. A s Johny Deppem, který ztvárnil ikonickou postavu kapitána Jacka Sparrowa, se v dalším díle příliš nepočítá. Jeho pověst byla přeci jen pošramocena soudními problémy a konfliktem s bývalou manželkou Amber Heard.

Ještě jste neviděli Salazarovu pomstu? Nechte se navnadit trailerem!

Tvůrce slavného seriálu „Černobyl“ a adaptace „The Last of Us,“ Craig Mazin však zažehl pochodeň naděje. Nejenže se tasil s hotovým scénář pro Piráty z Karibiku 6, ale prohlásil, že se nový film bude zásadně lišit od předchozích dílů. Spolupracuje s Tedem Elliotem, scenáristou prvních tří filmů, a společně předložili koncept, který překvapivě získal od studia zelenou. Vše však nyní stojí na kvůli hollywoodským stávkám.

Otázkou zůstává, zda se Johnny Depp vrátí do role Jacka Sparrowa. Mazin a Elliot zatím neodhalili, zda počítají s jeho návratem, a vzhledem k tomu, co Depp v posledních letech řešil, je jeho přítomnost v šestém díle spíše nepravděpodobná. Nicméně i tak jsou Piráti z Karibiku natolik zvučnou značkou, kterou by nemusela potopit ani absence hlavní hvězdy. Někteří fanoušci na sítích spekulují, jestli ho nenahradí Dwayne Johnson, ale jiní namítají, že by se The Rock do role piráta vůbec nehodil.

Mazin, který se proslavil svými seriálovými hity, se nejspíše nebude bát vykročit novými cestami a přinést do Pirátů z Karibiku svůj jedinečný pohled. Disney má na dalším rozvoji této oblíbené série velký zájem, a tak je vznik dalšího dílu spíše otázkou času.

Piráti z Karibiku 5 zanechali otevřený konec, který naznačuje možnost návratu dalších oblíbených postav. I když se nejspíše nedočkáme Margot Robbie v roli hlavní hrdinky, fanoušci se mohou těšit na možný návrat postavy Davyho Jonese. Mazinovi talentovanému týmu jistě nechybí kreativita, a tak se určitě dočkáme dalšího vzrušujícího dobrodružství.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  5. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky