Skvělá veganská zmrzlina z tofu

Adam Valový
10. května 2018
2 minuty čtení

Co udělá člověk, který se rozhodl vydat cestou konzumace ryze rostlinné stravy, když dostane chuť na zmrzlinu? Může si ji koupit ve veganské verzi (výbornou mají např. v Kauflandu!), nebo si ji vyrobit z tofu. Zmrzlina si stejně dobře vychutnají i ti z vás, kteří by rádi vyzkoušeli něco trochu jiného, ale neméně chutného. Příprava je velmi snadná.

Ingredience

  • 1 kostka natural tofu
  • 150 g mraženého ovoce dle chuti (např. lesní směs, jahody, borůvky, maliny…)
  • lžíce sladidla dle chuti (agávový sirup, rýžový sirup, datlový sirup…)

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Postup přípravy

  1. Nechte okapat natural tofu, pokrájejte na menší kousky a vložte jej do hlubší misky. Přidejte mražené ovoce a lžíci sladidla.
  2. Chopte se tyčového mixéru a ingredience důkladně rozmixujte dohladka. A to je vše, zmrzlina je hotová, můžete servírovat.

Tipy

Použijete-li lesní směs, můžete zmrzlinu posypat sušenou moruší, která směsi dodá na chuti. Jinak se vám bude zmrzka jevit jako příliš kyselkavá (což může někom vyhovovat).

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Ideální tofu je „silken tofu“ – zmrzlina připravená z tohoto druhu je nejjemnější. Bohužel není dostupné ve všech obchodech, takže vám pravděpodobně nezbude, než ho nahradit natural tofu. Může se vám zdát, že má směs lehkou pachuť – údajně však pomáhá, když se natural tofu chvíli povaří. Případně na chvíli zatížit, zbavit vody a ponořit na pár desítek minut do sladkého nálevu. Třeba přijdete na vlastní způsob, jak zmrzlinu dochutit tak, aby byla perfektní. Nezapomeňte nám dát vědět!

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Jídlo a pochoutky,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Jaké přínosy pro zdraví má heřmánek pravý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky