Příroda a zvířata

Slepice, které jsou fotogeničtější než vy. Musíte vidět!

Fotografové si zvířata nevybírají náhodou. Fotí je rádi, protože výsledné snímky obvykle vyzařují emocemi. Vybírají si zvířata všeho druhu, ale obvykle jde o pejsky, kočičky, králíčky či jiné tvory, které většina lidí pokládá za ztělesnění roztomilosti. Trochu se však zapomíná na drůbež, což je škoda. I slepice a kohouti mohou být velmi fotogenické a s trochou šikovnosti lze dosáhnout takřka dokonalých snímků. Nevěříte? Pak čtěte dál, protože existuje člověk, kterému se to povedlo.

Co si představíte ve spojitosti se slepicí? Možná vývar, KFC, vejce na slanině… Ale pravděpodobně ne umělecky laděné fotografie. Možná proto, že je nepovažujete za „čistá“ a elegantní zvířata. Většinu dne tráví venku mezi vlastními výkaly (tedy ty šťastnější…) a zkrátka neodpovídají ideálu dokonalého zvířecího mazlíčka.

Ale abychom to zkrátili, fotografie slepic a kohoutů předčí vaše očekávání. Talentovaný fotograf Matteo našel na přehlídce ptáků slepici, a jeho cesta za perfektními snímky tohoto živočišného druhu mohla začít. Nebyl na to sám, na projektu se podílel i jeho kolega a kamarád Moreno. Společně pořídili fotografie stovek kuřat a kohoutů. A když měli dost materiálu, díky kampani na Kickstarteru vydali knihu o nejkrásnějších a nejvíce sexy slepicích na světě. Líbí se vám? Podle nás je drůbež příliš krásná na to, aby skončila na talíři…

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Foto: https://www.instagram.com/chicken_ph/

Další články

Jak dlouho žije moucha?

Proč moje kočka všude čůrá?

Proč králíci dupou?

Proč Vám psi olizují nohy?

Proč moje kočka slintá?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *