Filmy

Society of the Snow: Drama, ve kterém se ragbisté mění na kanibaly. Staví na skutečných událostech!

Netflix se chystá ohromit diváky svým nejnovějším dramatem nazvaným „Society of the Snow“. Film, režírovaný zkušeným tvůrcem J. A. Bayonou, přináší dechberoucí pohled na skutečnou událost, která zanechala v dějinách lidského přežití nesmazatelnou stopu.

Děj filmu se odehrává v roce 1972, kdy letadlo s hráči ragby z Uruguaye a Argentiny havarovalo v nehostinném horském terénu And. Tým mladých mužů se rychle ocitl v kritické situaci, která je přiměla ke kanibalismu.

Aby přežili extrémní podmínky a nedostatek potravy, museli se přeživší rozhodnout pro extrémní – a pro mnohé šokující krok: začali konzumovat těla svých zemřelých spoluhráčů. Z pohledu někoho, kdo nemusí čelit takto šílené situaci, jde o těžko uvěřitelné rozhodnutí. Příběh postavený na skutečných událostech však ukazuje, jak daleko je člověk ochoten zajít, aby si udržel byť jen plamínek naděje na přežití.

Režisér J. A. Bayona, známý díky filmům jako „Jurský svět 2“, „Orphanage“ a „Monster Calls“, se rozhodl pro tuto náročnou tematiku proto, aby divákům připomněl, že lidská síla a vůle jsou nesmírně silnými nástroji, díky kterým lze obstát i v nejextrémnějších situacích.

Podkladem tohoto strhujícího, dramatického, ale současně velmi dojemného příběhu byla kniha „The Snow Society: The Definitive Account of the World’s Greatest Survival Story“ od autora Pabla Vierciho. Bayona se nechal tímto skutečným příběhem hrdinství, odhodlání a vzájemné podpory v tváři zdánlivě nesplnitelných překážek inspirovat, ale současně přidal vlastní autentickou stopu.

Herecké obsazení tvoří talentovaní nováčci z Argentiny a Uruguaye, kteří svými výkony přenášejí emocionální hloubku tohoto příběhu na plátno.

Film „Society of the Snow“ bude dostupný na platformě Netflix během letošního roku. Jeho premiéru budou moci diváci sledovat na nadcházejícím filmovém festivalu v Benátkách, kde se očekává, že si získá pozornost a uznání díky své autenticitě a silnému emocionálnímu zážitku, který přináší.

Další články

Uprostřed ničeho: Klaustrofobický thriller, který by se mohl stát skutečností

Ďábelské alibi: Netflix odkryje jeden z nejzáhadnějších soudních procesů v historii

Toxickému mstitel se vrací v remaku: Blýskne se v něm „hobbit“ Elijah Wood

Zdrojový kód: Na Netflix míří nejlepší sci-fi posledních let!

Do kin se valí nová skvělá sci-fi: Stvořitel vám možná vyrazí dech

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *