Stav nouze jako druhé Vánoce pro e-shopy

Adam Valový
10. května 2020
3 minuty čtení

Kvůli vládním omezením se život i nákupy přesunuly do on-line prostředí. Lidé nyní tráví na internetu více času a volí nákupy přes e-shop jako bezpečnější variantu. Není se tedy čemu divit, že od vyhlášení stavu nouze objednávky e-shopů rostou.

Jak je důležité mít kromě kamenné prodejny také e-shop, ukázala dnešní doba. Kdo pro prodej nevyužíval on-line prostředí a spoléhal se pouze na kamennou prodejnu, přišel v případě jejího zavření o veškeré příjmy. Právě proto velké e-shopy nabídly pomoc menším prodejcům s kamennými prodejnami a umožnily jim prodej zboží přes své stránky. Důležité bylo mít ale i e-shop podporující bezhotovostní platby, které byly u přepravců preferovány. Mít tedy vlastní e-shop s funkční platební bránou se ukazuje jako důležitá věc do budoucna.

Česká republika patří podle statistik mezi favority v počtu e-shopů na počet obyvatel. On-line obchodování nabízí jedinečné příležitosti pro rozvoj malých a středních podniků. Volně dostupné šablony, na kterých si může e-shopu založit každý jednoduše i bez znalostí programování nabízí například společnost Webnode.

Výhodou šablon Webnode je jejich jednoduchost, zároveň ale nepostrádají důležité funkce. V první řadě jsou responzivní, to znamená, že váš e-shop nebo web bude dobře vypadat i na telefonu. Pokud se rozhodnete založit si e-shop, ocení vaši zákazníci přehledný objednávkový formulář, zvolit si můžete také dostupnost produktů, nastavit platební metody i způsoby dopravy. Díky testovacím objednávkám a e-shopové statistice lehce zjistíte, zda vám editor vyhovuje. V případě potřeby máte možnost se kdykoliv obrátit na českou podporu, kde vám pomohou s jakýmkoliv problémem. K nastartování vašeho podnikání a webových stránek nebo e-shopu nepotřebujete tedy žádné programátorské, ani jazykové znalosti.

On-line prostředí může pro prodej vyzkoušet opravdu každý. Pokud očekáváte letos větší výnos z vaší zahrádky, zkuste přebytky prodat třeba s pomocí šablony „Ovocné sady“, která je navržená právě pro všechny pěstitele a farmáře. Pro rukodělné výrobky je připravena například šablona „pro tvořivé ruce“. Ať už vyrábíte šperky, háčkované doplňky nebo třeba mýdla, pokuste se je jako přivýdělek prodat. Přestože jsou šablony přednastavená pro konkrétní téma, může si je v případě zájmu každý upravit a přizpůsobit podle vlastních představ.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky