Stylová móda pro osamělé vlky. Dejte ostatním najevo, s kým mají tu čest!

Lenka Němcová
24. května 2018
2 minuty čtení

Cítíte se někdy, že jste tak nějak úplně sami, i když máte kolem sebe spoustu lidí? Rádi děláte věci po svém a nenecháte si do ničeho mluvit? Vítejte v klubu osamělých vlků! Ovšem pozor, vlk symbolizuje mnohem více než jen nezávislost, hledání sebe sama a boj o přežití. Často je spojován také s rodinou a věrností – má přece smečku, za kterou se nakonec vždy postaví.

Vlci budí respekt. Ve volné přírodě je bohužel (nebo bohudík?) pramalá šance na setkání, ale můžeme je obdivovat alespoň na fotkách a v dokumentech. Jejich inteligence a smysl pro spolupráci jsou vskutku pozoruhodné.

A stejně pozoruhodný je i výklad symboliky v jednotlivých náboženstvích. Zatímco v bibli symbolizuje chamtivost a ničení, staří vikingové je považovali za průvodce Ódina, jejich nejvyššího boha. Zároveň si jejich vytí spojovali s blížícím se koncem světa. Kromě vikingů vlky uctívali staří Římané, Mongolové a indiáni.

Pokud se vás vlčí symbolika také dotýká, nebo se vám zkrátka vlci líbí, určitě si vyberte nějaký pěkný kousek z vlčí kolekce na Dedoles.cz.

Několik stylových kousků s motivem vlka dáváme pro inspiraci. Hadříky vypadají opravdu luxusně, jsou kvalitní a velmi příjemné. Zkrátka radost nosit.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky