Krása a móda

Ten nejlepší pilník na nehty

Zdroj: https://www.rajnehtu.cz/

Každá žena si jistě alespoň jednou za život položila otázku, který pilník je pro ni nejvhodnější. Nyní již existuje několik druhů pilníků určených pro různé typy manikúry. Ať už se jedná o nehtovou modeláž UV gelem, akrylem nebo přírodní nehty, správně zvolený pilník je prvním krokem ke krásným nehtům.

Přírodní nehty

Na přírodní nehty se nejčastěji používají kovové a skleněné pilníky. Vždy je lepší investovat do pilníku více peněz než méně. Může se totiž klidně stát, že levný pilník se rychle opiluje nebo nebude mít ostré hrany, které Vám mohou způsobit řezné rány, které se léčí minimálně týden a kůžička tak po nich zůstává většinou tvrdší něž předtím. Ideální jsou také leštící pilníky a pilníky s gumovým povrchem. Ty se používají většinou v kombinaci s nehtovým olejem.

Gelové nehty

Při nehtové modeláži využijete následující typy pilníků – rovné, zahnuté, loďky a pilníky s diamantovým tvarem. Volba tvaru je individuální. Většinou platí pravidlo, že široký pilník se používá na opilování celých nehtů, zahnutý pro vymodelování kulatého tvaru a spolu s rovným pilníkem pro zpilování a úpravu hůře dostupných míst.

Hrubost pilníků

Pilníky se vyznačují různou hrubostí od 80 až do 180. Hrubosti bývají často kombinované pro zjednodušení práce, tudíž není nutné sahat po různých pilnících v průběhu modeláže. Pilníky o hrubosti 80 jsou nejhrubší a slouží především ke zbroušení povrchu gelového a akrylového nehtu. Nejjemnější pilníky mají hrubost 180 a slouží pro přírodní nehty a ke konečnému vybroušení nehtů umělých do požadovaného vzhledu a úpravě detailů. Další číselné označení hrubosti je 100 (hrubý pilník určený pro rychlé zbroušení materiálu) a 120 (střední pilník vhodný pro úpravu povrchu nehtů a jemnější přebroušení).

Další články

Významné vůně vzpomínek a emocí

Jak docílit zdravých a krásných vlasů

Nejžhavější doplňky letošního léta

Jak se obléknout na různé typy plesů?

Detoxikace organizmu pomocí jílové koupele

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *