Těšíte se na druhou Dunu? Letos bohužel nebude

Adam Valový
26. srpna 2023
3 minuty čtení

I na jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku bohužel dolehla herecká a scenáristická stávka, opravdu je to tak. Warneři a studio Legendary nakonec přeci jen učinili krok, jehož se obávali snad všichni filmoví fandové.

Dlouho očekávaná druhá část epického sci-fi dobrodružství Duna z pera režiséra Dennise Villeneuva bohužel fanoušky zklamala. Vytoužený snímek měl původně dorazit na plátna kin již v listopadu tohoto roku, avšak díky trvající herecké a scenáristické stávce se jeho premiéra přesunula na 15. března příštího roku. Tento posun představuje další významnou oběť v kontextu stávajícího konfliktu mezi herci, scenáristy a filmovými studii.

Důvody tohoto posunu jsou již dobře známé a hojně se o nich diskutovalo. Stávka herců a scenáristů zasáhla do plánovaného natáčení a produkce mnoha filmů, což vedlo k řadě odkladů a změn ve filmovém kalendáři. Studio Warner Bros. a Legendary se ocitly v obtížné situaci, kdy musely hledat způsoby, jak zaplnit filmový ročník 2024, který byl vážně ohrožen zastavenými natáčením u mnoha dalších snímků.

Jedním z hlavních faktorů, který hrál roli v rozhodnutí o odkladu premiéry Duna 2, byl nedostatek potenciálu pro efektivní propagaci filmu. Původně plánovaný listopadový termín měl být podpořený masivní marketingovou kampaní, včetně rozhovorů s hlavními herci jako Zendayou, Timothéem Chalametem a Florence Pugh. Tyto mladé hvězdy mají nejen velkou sílu na sociálních sítích, ale také byly klíčovými aktéry v propagaci filmů. A protože tyto kanály nelze v listopadu využít, propagace nového snímku by byla vážně oslabena.

Tento faktor se ukázal být stěžejním i při předchozím odkladu premiéry filmu „Rivalové,“ v jehož hlavní roli se blýskla také Zendaya. Studio si uvědomilo, že ztráta síly této mladé generace herců na sociálních sítích může vést k výrazně nižšímu zacílení publika a tím pádem i finanční ztrátu na tržbách.

Čas ukáže, zda tento krok studií Warneři a Legendary výrazněji ovlivní i jiné velké filmy, které měly zavítat do kin letos na podzim. Zatímco některé snímky, jako je „Aquaman 2,“ „Wonka“ a „Purpurová barva,“ zůstávají v původních termínech, je možné, že některé další filmy budou nuceny přehodnotit své plány kvůli nevyhnutelným odkladům.

Odklad premiéry „Duna 2“ je zkrátka dalším střípkem komplikované situace ve filmovém průmyslu, jejíž podstatou je stávka herců a scenáristů. Fanoušci budou muset trpělivě vyčkávat a doufat, že se stávka brzy vyřeší a filmový průmysl se vrátí zpět na správnou kolej.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  26. srpna 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky