Tipy a rady

Umíte vybrat vhodné herní PC?

Těžko dnes najdete dítě či teenagera, který by nehrál PC hry, anebo po této zábavě netoužil. Bez pořádného výkonného PC, přizpůsobeného právě hrám, to však rozhodně nepůjde.

Při výběru herní PC sestavy je dokonce důležité myslet na to, jaké typy her a jakou konkrétní hru chceme hrát. Některé mají velice specifické požadavky. Je proto dobré mít přehled o hrách, o tom, co nás z nich bude bavit, a až potom začít vybírat vhodné PC.

Běžné PC na trhu obvykle není pro hry dostatečným

Hodí se na kancelářské aplikace, k připojení na internet, ale na hry vy či váš potomek potřebujete přece jen v mnoha ohledech výkonnější mašinu. Nejdůležitější pro herní PC je grafická karta. Právě ona dělá počítač vhodným pro hry. Jenom na ni však brát zřetel nejde. To proto, že musí být kompatibilní s dalšími komponenty počítače. Ty by mohly snižovat výkon karty. Obvykle je tedy nutné, aby herní počítače byly výkonnější jako celek.

Co tedy potřebuje výkonný herní počítač?

Než se dostaneme k jeho srdci, grafické kartě, podíváme se stručně na ostatní části. Výkonnost počítače obecně zajišťuje tzv. CPU, tedy procesor. Ten musí podporovat funkci grafické karty tak, aby byla schopna pracovat na 100% výkon. Obvykle si vybíráme ze dvou top výrobců na trhu: Intel a AMD. Který je pro herní počítače lepší? Zde se názory liší. Nejlépe je opět vědět, co chcete na počítači hrát, a nechat si poradit tam, kde plánujete herní PC koupit. Optimálně v některém e-shopu specializovaném na herní počítače.

Zde vám pomohou i s výběrem základní desky, chladiče procesoru, zvukové karty, velikosti RAM, s výběrem disku (pevný HDD nebo SSD) i se zdrojem. Nesmíme ale podcenit ani výběr skříně, která není důležitá jenom pokud jde o vzhled, ale třeba i fungující chlazení a tichý chod.

Srdcem herního PC je grafická karta

U grafických karet není důležitou jenom samotná značka grafické karty: ASUS, MSI, XFY apod., ale především, jaký má osazen čip pro herní grafiku. Tady existují dva klíčoví hráči: AMD a Nvidia. Asi neuděláte chybu žádným z nich. Rozdíly mezi nimi jsou poměrně malé. Důležitější je opět spíše kompatibilita s ostatními komponenty herního PC, třeba s konkrétním chladičem. A proto je lepší, než se pouštět do amatérských sestav či upgradů vašeho PC, vsadit na herní PC sestavy od profesionálů. Ty najdete v e-shopu PC GAME SHOP: Herni-pc-sestavy-cz. Zde vám pomohou vybrat jak hotovou sestavu, tak vyřešit upgrade vašeho stávajícího PC.

Štítky

Další články

Zajištění bezpečí pro děti v bytě: Co by rodiče měli vědět

Vůně, které léčí: Nejlepší byliny pro aromaterapii

Od zábavy po strategii: Ideální hry pro Vaši dovolenou na horách

Začněte s přípravou s předstihem a užijte si vánoční pohodu

Zdravý životní styl: Klíč k dlouhému a šťastnému životu

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *