V Číně mají neuvěřitelnou knihovnu se zrcadlovou podlahou

Lenka Němcová
26. března 2018
2 minuty čtení

Knihovny sice v dnešní době nepatří k nejnavštěvovanějším místům, ale některé se přeci jen těší značné pozornosti. Již dříve jsme vám ukázali sérii fotografií historických i moderních knihoven, které jsou zajímavé nejen bohatou sbírkou knižních publikací, ale především po architektonické stránce. Nejinak je tomu v případě Yangzhou Chongshuge – knihovny nacházející se v čínském Zhen Yuan. Za umělecky ztvárněným interiérem stojí architekti z XL-Muse a nutno podotknout, že se jim povedlo něco výjimečného.

Podle mnoha návštěvníků je čínská knihovna tou nejhezčí, do kdy viděli. Mísí se v ní prvky tradiční čínské kultury i moderního stavitelství a výsledek vypadá opravdu jedinečně.

Charakteristickým prvkem je oblouk, který symbolizuje významné spojení knih a lidské kultury. Dalším dominantou je černá zrcadlová skleněné podlaha. Za pozornost však stojí také pestrobarevná dětská zóna s hvězdným nebem a ostatní části knihovny. Architekti byli důslední a nevynechali jediný detail. V takové knihovně si s chutí přečte klasickou papírovou knihu i zarytý příznivce e-booků!


[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]
 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky