Design a umění

V Číně mají neuvěřitelnou knihovnu se zrcadlovou podlahou

Knihovny sice v dnešní době nepatří k nejnavštěvovanějším místům, ale některé se přeci jen těší značné pozornosti. Již dříve jsme vám ukázali sérii fotografií historických i moderních knihoven, které jsou zajímavé nejen bohatou sbírkou knižních publikací, ale především po architektonické stránce. Nejinak je tomu v případě Yangzhou Chongshuge – knihovny nacházející se v čínském Zhen Yuan. Za umělecky ztvárněným interiérem stojí architekti z XL-Muse a nutno podotknout, že se jim povedlo něco výjimečného.

Podle mnoha návštěvníků je čínská knihovna tou nejhezčí, do kdy viděli. Mísí se v ní prvky tradiční čínské kultury i moderního stavitelství a výsledek vypadá opravdu jedinečně.

Charakteristickým prvkem je oblouk, který symbolizuje významné spojení knih a lidské kultury. Dalším dominantou je černá zrcadlová skleněné podlaha. Za pozornost však stojí také pestrobarevná dětská zóna s hvězdným nebem a ostatní části knihovny. Architekti byli důslední a nevynechali jediný detail. V takové knihovně si s chutí přečte klasickou papírovou knihu i zarytý příznivce e-booků! 

Další články

Kalendář uměleckým dílem

365 naprosto úchvatných obrazů pro mravence

Zboží v naprosto senzačních obalech aneb když design prodáva

Japonský umělec vytváří úžasné sošky z prázdných plechovek. Musíte vidět!

Chlápek udělal z obyčejné krabice s voskovkami něco úžasného

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *