V Japonsku mají rýžová pole, která vypadají jako gigantické obrazy

Lenka Němcová
22. května 2018
2 minuty čtení

Představte si, že si zaplatíte vyhlídkový let balónem a namísto pole s řepkou spatříte něco, co vám vyrazí dech – obrovské mistrovské dílo. Nic podobného bohužel v Česku nemáme, ale Japonci si na nevšedním umění dávají hodně záležet.

Každý rok v létě jsou turisté, kteří houfně navštěvují město Inakadate v prefektuře Aomori, svědky jedinečné podívané. Rýžová pole se mění na úžasné obrazy plné veselých i klasických motivů. Děti, samurajové, draci, bohové – to vše je k vidění poté, co se na polích urodí čtyři různé druhy rýže.

V malém městě s populací kolem 8 tisíc lidí je „tanbo art“ či „rice paddy art“ tradicí již od roku 1993. Rýže musí být zaseta přesně na předem vymezená místa a pole mají přibližně 15 tis. metrů čtverečních.

A jak designová rýžová pole vznikají? Farmáři předem vše pečlivě plánují na počítači. Jsou to přece Japonci a moderní technologie jim nejsou cizí. Jejich jedinečné výtvory jsou bohužel k vidění pouze v rámci několika týdnů, pak totiž nadejde čas sklizně. Naštěstí je můžeme obdivovat celoročně z pohodlí domova.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

 

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky