Cestování

V Japonsku mají vodu tak čistou, že jim v kanálech plavou koi-kapři

Na to, co plave v kanálech nám, raději nemyslet. Ale to by nebylo Japonsko, aby ve zdejších odvodňovacích kanálech nebylo něco výjimečného. Co by vás napadlo v momentě, kdy byste v kanále viděli krásného koi-kapra? Zřejmě něco jako… To je opravdu v Japonsku tak čistá voda i v odvodňovacích kanálech? Odpověď zní ano.

Japonsko je zkrátka úžasná a jedinečná země, o čemž se lze přesvědčit takřka na každém kroku. Téměř vše je zde unikátní či alespoň hodně jiné než ve zbytku světa….

A teď vážně. Pokud jste si mysleli, že v japonských odvodňovacích kanálech teče voda, která by se dala stáčet a prodávat, jste na omylu. Ačkoliv je Japonsko naprosto senzační země, voda je zde srovnatelné kvality jako jinde. Tak co dělají koi-kapři v kanálech?

Koi-kapr je jeden z druhů kapra a o těch je známo, že mohou žít i v hodně znečištěné vodě. Vlastně se jim někdy říká vodní krysy. Ale abychom kvalitu vody v odtokových kanálech nehanili – přeci jen musí obsahovat alespoň nějaké živiny. A teď se pokochejte skvělými snímky. U nás ryby podél chodníků neuvidíte. 

Další články

Jak v létě cestovat se psem

Plánujete s miminkem dovolenou u moře?

12 nejlepších míst, která musíte navštívit na Tchaj-wanu

Poznejte krásy exotické Srí Lanky

6 zajímavých věcí, které byste měli dělat při návštěvě Mexika

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *