V Japonsku mají vodu tak čistou, že jim v kanálech plavou koi-kapři

Lenka Němcová
22. března 2018
2 minuty čtení

Na to, co plave v kanálech nám, raději nemyslet. Ale to by nebylo Japonsko, aby ve zdejších odvodňovacích kanálech nebylo něco výjimečného. Co by vás napadlo v momentě, kdy byste v kanále viděli krásného koi-kapra? Zřejmě něco jako… To je opravdu v Japonsku tak čistá voda i v odvodňovacích kanálech? Odpověď zní ano.

Japonsko je zkrátka úžasná a jedinečná země, o čemž se lze přesvědčit takřka na každém kroku. Téměř vše je zde unikátní či alespoň hodně jiné než ve zbytku světa….

A teď vážně. Pokud jste si mysleli, že v japonských odvodňovacích kanálech teče voda, která by se dala stáčet a prodávat, jste na omylu. Ačkoliv je Japonsko naprosto senzační země, voda je zde srovnatelné kvality jako jinde. Tak co dělají koi-kapři v kanálech?

Koi-kapr je jeden z druhů kapra a o těch je známo, že mohou žít i v hodně znečištěné vodě. Vlastně se jim někdy říká vodní krysy. Ale abychom kvalitu vody v odtokových kanálech nehanili – přeci jen musí obsahovat alespoň nějaké živiny. A teď se pokochejte skvělými snímky. U nás ryby podél chodníků neuvidíte.


[hana-code-insert name=’article‘ /]


[hana-code-insert name=’dole‘ /]
 

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Cestování,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky