Cestování

V Rakousku mají park POD VODOU!

Znáte Grüner See, česky Zelené jezero? Nachází se ve Štýrsku v Rakousku a obklopuje ho pohoří Hochtswab a husté lesy. Má nádhernou smaragdově zelenou barvu a většina vody pochází tajících ledovců. Proto se také mění jeho hloubka, což z jezera dělá unikátní atrakci. Jak tomu rozumět? Během zimy je hloubka jen 1 – 2 metry a okolí se využívá jako park. Ale když se teploty zvednou a hladina začne stoupat, park doslova pohltí voda.

Během května až června se hloubka Zeleného jezera pohybuje kolem 12 metrů. A právě v tomto období je park kompletně pod vodou a stává se z něj ráj pro potápěče. Jde o úplně jiný zážitek oproti klasickému potápění mezi korály. Nalevo uvidíte lavičku, napravo strom… Následující snímky nafotil nadšenec Marc Henauer, který si potápění v parku nemůže vynachválit.

Pokud máte k potápění vřelý vztah, neměli byste si tuto příležitost nechat utéct. Rakousko je co by kamenem dohodil a Zelené jezero patří k nejkrásnějším místům ve Štýrsku. Ideální doba na návštěvu spojenou s potápěním bude již za několik týdnů!

Další články

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Chystáte se do Českých Budějovic? Víme, kde se dobře najíte a vychutnáte nejlepší pivo!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.