Cestování

V Rakousku mají park POD VODOU!

Znáte Grüner See, česky Zelené jezero? Nachází se ve Štýrsku v Rakousku a obklopuje ho pohoří Hochtswab a husté lesy. Má nádhernou smaragdově zelenou barvu a většina vody pochází tajících ledovců. Proto se také mění jeho hloubka, což z jezera dělá unikátní atrakci. Jak tomu rozumět? Během zimy je hloubka jen 1 – 2 metry a okolí se využívá jako park. Ale když se teploty zvednou a hladina začne stoupat, park doslova pohltí voda.

Během května až června se hloubka Zeleného jezera pohybuje kolem 12 metrů. A právě v tomto období je park kompletně pod vodou a stává se z něj ráj pro potápěče. Jde o úplně jiný zážitek oproti klasickému potápění mezi korály. Nalevo uvidíte lavičku, napravo strom… Následující snímky nafotil nadšenec Marc Henauer, který si potápění v parku nemůže vynachválit.

Pokud máte k potápění vřelý vztah, neměli byste si tuto příležitost nechat utéct. Rakousko je co by kamenem dohodil a Zelené jezero patří k nejkrásnějším místům ve Štýrsku. Ideální doba na návštěvu spojenou s potápěním bude již za několik týdnů!

Další články

Vydejte se za hranice všedních dní! Na Karlštejn!

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *