Cestování

Ve Švýcarsku mají open-air hotel. Má nula hvězdiček, ale nabízí úžasný výhled

Pokud si myslíte, že jste již viděli všechno, a že nejšílenější hotely mají v Japonsku, budete překvapeni, že jedno z nejpodivnějších ubytovacích zařízení vzniklo ve Švýcarsku. Nese název Zero Star Hotel, tedy „nula hvězdičkový hotel“, což v praxi znamená, že se hostů, nedostává žádného krytí a mohou celou noc pozorovat hvězdy. Připadá vám to jako vrchol romantiky? Pak čtěte dál.

Hotel se nachází ve výšce 1700 metrů nad mořem a nabízí úžasný výhled na hory v Graubündenu. Za inovativním ubytováním stojí bratři, kteří mají na kontě Null Stern Hotely (nula hvězdičkové hotely) a snaží se revoluci pojetí minimalistických zkušeností v oblasti ubytování. Projekt pojali opravdu originálně – jejich hotel nemá stěny, střechu ani koupelnu. A protože je opravdu minimalistický, jediné zařízení, které se v pokoji bez stěn nachází, jsou postel a párek nočních stolků a poliček.
Zajímá vás, na kolik vás takový zážitek vyjde? Překvapení se nekoná, cena za nocleh je poměrně vysoká. Ale kdo by odolal – kde jinde se můžete za 250 USD vyspat na manželské posteli pod širým nebem? Berte to s nadsázkou, platí se samozřejmě především za impozantní výhled na horské scenérie. Přesto se nabízí otázka, zda není ekonomičtější oželet postel a postavit si v blízkém okolí stan. Tak či tak jde o nevšední řešení, které si zaslouží pozornost minimálně z hlediska designu. A teď už se jen kochejte…

 


Další články

Dovolená začíná už na letišti

Sauna na stromě? Poznejte unikátní finský saunový svět!

Atraktivní dovolená v korunách stromů

Dopřejte si výlet za vínem aneb ubytování Pavlov v krásné přírodě

Chystáte se do Českých Budějovic? Víme, kde se dobře najíte a vychutnáte nejlepší pivo!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.