Ve víně je prý pravda a v tom bílém možná i klíč k rychlejšímu hubnutí

Adam Valový
6. srpna 2013
3 minuty čtení

Přemýšlíte jak zhubnout a zdá se vám, že jste již vyzkoušeli úplně všechno? Pokud jste se se doposud trýznili nejrůznějšími formami diet, které jsou plné omezení, máme pro vás překvapující (a překvapivě dobrou) zprávu. Podle odborníků je klíčem k úspěchu bílé víno a nikoliv dietní nápoje. Máte radost?

Ke zjištění došli experti z německého Fóra pro víno a zdraví a Vinné akademie, kteří studovali vliv vína na čtyři desítky pacientů trpících obezitou. Pacienti byli rozděleni do dvou skupin a v rámci kontrolované stravy dostávali dvě deci bílého vína a dvě deci ovocného džusu. A zatímco průměrný úbytek váhy u jedinců, kteří popíjeli džus, činil 3,7 kilogramu, konzumenti vína zhubli v průměru o 4,5 kilogramu. Zdá se, že obchod s vínem by během diety neměl patři mezi zapovězená místa…

Nám nezbývá než doufat, že výsledek průzkumu skutečně ovlivnila konzumace bílého vína. Možné je i to, že by zkoumaná skupina pacientů zhubla ještě výrazněji, pokud by nepila ani víno, ani ovocný džus. Pokud si však během diety nedokážete alkohol zcela odpustit, je bílé víno vhodnější než kterýkoliv jiný alkoholický nápoj. V bílém víně je jen minimální množství cukru a jediný problém představuje fakt, že konzumace podporuje chuť k jídlu. Pochoutek, které k vínu běžně konzumujeme, bychom se ovšem měli vyvarovat. Spíše než tučné sýry a slané brambůrky, jsou vhodnější rajčata nebo olivy, které podporují trávení (vlastnost, která je v období hubnutí neocenitelná) a navíc obsahují spoustu vitamínů.

Shrnuto a podtrženo, skleničkou bílého vína během diety určitě nic nepokazíte. Určitě je vhodnější než sklenice sladkého džusu nebo jiný alkohol, který doslova přetéká cukrem. A jaké víno je v rámci dieta vůbec nejlepší? Správnou volbou jsou suchá vína s nízkým obsahem sacharidů a protipólem sladká a polosladká vína, která by vás měla odradit již samotným názvem.

Nejste-li spokojeni s nabídkou vína u vašich místních prodejců, vsaďte na online prodej vína www.winehouse.cz. Internetový obchod s vínem, destiláty a kompletním příslušenstvím vás překvapí bohatou nabídkou, ve které nechybí ani široký sortiment suchých vín. Produkty pochází jen od ověřených dodavatelů a budete je mít do 3 dnů doma. Obyvatelé hlavního města mohou navíc využít čtvrteční rozvoz zdarma…

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky