Nezařazené

Ve víně je prý pravda a v tom bílém možná i klíč k rychlejšímu hubnutí

Přemýšlíte jak zhubnout a zdá se vám, že jste již vyzkoušeli úplně všechno? Pokud jste se se doposud trýznili nejrůznějšími formami diet, které jsou plné omezení, máme pro vás překvapující (a překvapivě dobrou) zprávu. Podle odborníků je klíčem k úspěchu bílé víno a nikoliv dietní nápoje. Máte radost?

Ke zjištění došli experti z německého Fóra pro víno a zdraví a Vinné akademie, kteří studovali vliv vína na čtyři desítky pacientů trpících obezitou. Pacienti byli rozděleni do dvou skupin a v rámci kontrolované stravy dostávali dvě deci bílého vína a dvě deci ovocného džusu. A zatímco průměrný úbytek váhy u jedinců, kteří popíjeli džus, činil 3,7 kilogramu, konzumenti vína zhubli v průměru o 4,5 kilogramu. Zdá se, že obchod s vínem by během diety neměl patři mezi zapovězená místa…

Nám nezbývá než doufat, že výsledek průzkumu skutečně ovlivnila konzumace bílého vína. Možné je i to, že by zkoumaná skupina pacientů zhubla ještě výrazněji, pokud by nepila ani víno, ani ovocný džus. Pokud si však během diety nedokážete alkohol zcela odpustit, je bílé víno vhodnější než kterýkoliv jiný alkoholický nápoj. V bílém víně je jen minimální množství cukru a jediný problém představuje fakt, že konzumace podporuje chuť k jídlu. Pochoutek, které k vínu běžně konzumujeme, bychom se ovšem měli vyvarovat. Spíše než tučné sýry a slané brambůrky, jsou vhodnější rajčata nebo olivy, které podporují trávení (vlastnost, která je v období hubnutí neocenitelná) a navíc obsahují spoustu vitamínů.

Shrnuto a podtrženo, skleničkou bílého vína během diety určitě nic nepokazíte. Určitě je vhodnější než sklenice sladkého džusu nebo jiný alkohol, který doslova přetéká cukrem. A jaké víno je v rámci dieta vůbec nejlepší? Správnou volbou jsou suchá vína s nízkým obsahem sacharidů a protipólem sladká a polosladká vína, která by vás měla odradit již samotným názvem.

Nejste-li spokojeni s nabídkou vína u vašich místních prodejců, vsaďte na online prodej vína www.winehouse.cz. Internetový obchod s vínem, destiláty a kompletním příslušenstvím vás překvapí bohatou nabídkou, ve které nechybí ani široký sortiment suchých vín. Produkty pochází jen od ověřených dodavatelů a budete je mít do 3 dnů doma. Obyvatelé hlavního města mohou navíc využít čtvrteční rozvoz zdarma…

Štítky

Další články

Druhá řada Wednesday bude. Kdo se v seriálu objeví?

50 nezdravějších potravin

Jak správně umýt auto?

Proč pěstovat pokojové rostliny?

3 věci na zahradu, které přijdou vhod vám i vašim dětem

Další články