Bydlení a styl

Výběr plastových dveří jasně a přehledně

Profily dostupné na našem trhu musí svými parametry respektovat normy EU a ČSN. Díky tomu si jsou jednotlivé výrobky velmi podobné a kromě designu se liší pouze několika aspekty. Jaké to jsou a jaká je jejich důležitost při výběru plastových dveří, případně oken?

Nákup PVC dveří: důležitá kritéria

Z hlediska konstrukce je podstatným parametrem dostatečná stavební hloubka, která je dána pevnými výztuhami. Ovšem za povšimnutí stojí i následující součásti:

· Stálost barev a odolnost materiálů: Nemilým překvapením může být po čase změna barvy, v případě tmavých barev může docházet k blednutí, naproti tomu bílá barva má tendenci zežloutnout. V tomto případě vám může něco málo napovědět délka záruky, jakou výrobce na dveře i okna poskytuje.

· Spolehlivé a komfortní kování: Z hlediska funkčnosti je velmi důležité kování. U vstupních dveří by neměla chybět bezpečnostní vložka, případně také střelky, které zvyšují bezpečnost a také brání prohnutí celé konstrukce, což bývá jeden z častých problémů.

· Zasklení jako zajímavý designový i praktický prvek: Míra zasklení hraje důležitou roli z užitného hlediska, neboť určuje míru prostupu denního světla. Široké možnosti se však nabízí i v souvislosti se vzhledem skleněných prvků. Sklo může mít různé povrchy, dekory a předěly. Možnosti zasklení dveří jsou opravdu široké, jak se o tom můžete přesvědčit na https://www.triogas.cz/.

Tipy pro výběr spolehlivého dodavatele

A podle čeho vybrat dodavatele plastových dveří a oken? Přesvědčivým ukazatelem o spolehlivosti vytipované společnosti jsou zákaznické reference, konkrétní zkušenosti a ukázka realizovaných projektů. Takové reference lze najít například na stránce https://www.triogas.cz/ s nabídkou plastových dveří, oken i sekčních vrat společnosti Triogas.

Další články

Jakou roli mají v domácnosti 21. století tapety?

Rekuperace zajistí odvětrávání a čerstvý vzduch v místnostech

Jak vybrat vhodné osvětlení do koupelny?

Šedé dovozy technologií pro sauny. Jak je poznat a proč se jim vyhnout?

Jak zabezpečit pozemek, aby vám do něj nevkročili nepovolané osoby?

Další články

3 komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • My máme plastová okna od https://www.jis.cz/plastova-okna/ a dostali jsme na ně 5 letou záruku. Sousedé od nich mají okna už několik let a nemají s nimi žádný problém, proto jsme se i my při výběru plastových oken obrátili na tuto firmu. Rád se spoléhám na firmy nebo výrobky, které už má vyzkoušené někdo v mém okolí.

  • My jsme si do našeho domu pořídili plastová okna s tím, že jsou bezúdržbová, což se po pár letech ukázalo jako omyl. Okny nám do domu začalo táhnout, tak jsme s manželem zjišťovali, co se s tím dá dělat, protože se nám nechtěla měnit celá okna. Na internetu jsme našli, že se prodává náhradní těsnění oken, se kterým se dají okna přetěsnit. Koupili jsme si ho z https://www.teximtesneni.cz/a před každou zimou ho manžel promazává, aby nám dlouho vydrželo.