Bydlení a styl

Výběr plastových dveří jasně a přehledně

Profily dostupné na našem trhu musí svými parametry respektovat normy EU a ČSN. Díky tomu si jsou jednotlivé výrobky velmi podobné a kromě designu se liší pouze několika aspekty. Jaké to jsou a jaká je jejich důležitost při výběru plastových dveří, případně oken?

Nákup PVC dveří: důležitá kritéria

Z hlediska konstrukce je podstatným parametrem dostatečná stavební hloubka, která je dána pevnými výztuhami. Ovšem za povšimnutí stojí i následující součásti:

· Stálost barev a odolnost materiálů: Nemilým překvapením může být po čase změna barvy, v případě tmavých barev může docházet k blednutí, naproti tomu bílá barva má tendenci zežloutnout. V tomto případě vám může něco málo napovědět délka záruky, jakou výrobce na dveře i okna poskytuje.

· Spolehlivé a komfortní kování: Z hlediska funkčnosti je velmi důležité kování. U vstupních dveří by neměla chybět bezpečnostní vložka, případně také střelky, které zvyšují bezpečnost a také brání prohnutí celé konstrukce, což bývá jeden z častých problémů.

· Zasklení jako zajímavý designový i praktický prvek: Míra zasklení hraje důležitou roli z užitného hlediska, neboť určuje míru prostupu denního světla. Široké možnosti se však nabízí i v souvislosti se vzhledem skleněných prvků. Sklo může mít různé povrchy, dekory a předěly. Možnosti zasklení dveří jsou opravdu široké, jak se o tom můžete přesvědčit na https://www.triogas.cz/.

Tipy pro výběr spolehlivého dodavatele

A podle čeho vybrat dodavatele plastových dveří a oken? Přesvědčivým ukazatelem o spolehlivosti vytipované společnosti jsou zákaznické reference, konkrétní zkušenosti a ukázka realizovaných projektů. Takové reference lze najít například na stránce https://www.triogas.cz/ s nabídkou plastových dveří, oken i sekčních vrat společnosti Triogas.

Další články

Přiveďte do svého interiéru sofistikovanost díky designovým závěsným svítidlům

Vánoční inspirace pro ty nejkrásnější svátky

Kvalitní truhlářství vám splní každé vaše přání

Kanalizace je jedním z nejdůležitějších vynálezů moderní civilizace. Co dělat, když se rozbije?

Plot zběsile rychle

Další články

3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Také máme za sebou výběr plastových dveří a oken. Stavíme rodinný dům a už máme za sebou hrubou stavbu. Už to tak konečně začíná vypadat jako dům. Nákup plastových oken nám dost ulehčil tento článek https://www.jaktak.cz/jak-poznat-kvalitni-plastova-okna.html . Věděli jsme tak, jak máme okna vybrat, aby byla kvalitní a dobře nám sloužila.

  • My máme plastová okna od https://www.jis.cz/plastova-okna/ a dostali jsme na ně 5 letou záruku. Sousedé od nich mají okna už několik let a nemají s nimi žádný problém, proto jsme se i my při výběru plastových oken obrátili na tuto firmu. Rád se spoléhám na firmy nebo výrobky, které už má vyzkoušené někdo v mém okolí.

  • My jsme si do našeho domu pořídili plastová okna s tím, že jsou bezúdržbová, což se po pár letech ukázalo jako omyl. Okny nám do domu začalo táhnout, tak jsme s manželem zjišťovali, co se s tím dá dělat, protože se nám nechtěla měnit celá okna. Na internetu jsme našli, že se prodává náhradní těsnění oken, se kterým se dají okna přetěsnit. Koupili jsme si ho z https://www.teximtesneni.cz/a před každou zimou ho manžel promazává, aby nám dlouho vydrželo.