Vyberte si to správné vybavení na freeride lyžování

Adam Valový
28. července 2021
3 minuty čtení

Freeride lyžování sice nemá v našich zeměpisných šířkách takovou oblibu jako v zemích s Alpami a dalšími velkými pohořími, ale populární je u nás pořád více než dost.

A každý, kdo má volnou jízdu na svazích v oblibě, moc dobře ví, že se nejedná jen o skvělý zážitek, ale také o potenciálně nebezpečnou záležitost. Proto je také dobré mít vhodné vybavení.

Zbytečně nemrzněte

Je jasné, že lyžování bez sněhu není možné. A ten zase není možný bez adekvátně studeného počasí. Proto tím prvním, čím byste se měli před lyžováním zabývat, je oblečení, které by vás mělo hřát, ale zároveň byste se v něm neměli cítit jako v sauně.

Je proto dobré vybrat si takové svršky, které odvádí pot, což je během lyžování zcela zásadní vlastnost. Lít z vás totiž bude více než dost. Dbejte hlavně na výběr kalhot a bundy. Zapomínat byste ale neměli ani na teplé rukavice. Ty by měly nejen hřát, ale také dobře sedět na rukou. Přeci jen s nimi budete muset pevně držet hole.

Hlavně bezpečně

Freeride lyžování je hlavně o zábavě a adrenalinu. To však neznamená, že byste měli zbytečně riskovat. Pro své vlastní dobro si tak vybírejte úseky, co jsou dostatečně prověřené a nejsou na vás příliš členité či strmé. Není nic horšího než lyžař, který přecení své možnosti.

I tak se může snadno stát, že spadnete. Většinou se nejedná o nic hrozného. Je však lepší se pojistit. Proto byste do své výbavy měli zařadit alespoň základní chrániče, které dokáží vaši páteř udržet i v případě nepříjemného karambolu netknutou. Nejsou samozřejmě stoprocentní, avšak mohou pomoci.

Vyberte si ty správné lyže

Volba vhodných freeride lyží je zásadní. Jelikož existuje celá řada druhů, které se od sebe odlišují jak velikostí, tak i tuhostí, hmotností, tloušťkou či klenutím, je hlavně pro nováčka hodně složité vybrat si ty pravé. V takovém případě není žádná ostuda zeptat se prodejce, jenž vám jistě rád dobře poradí.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  16. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky